fot. Adam Bystry

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które w każdej porze roku oferuje wiele atrakcji dla turystów i mieszkańców. Jednak wiosną, gdy rośliny zaczynają kwitnąć, a temperatura powoli wzrasta, Wrocław nabiera szczególnego uroku. To idealny czas, aby spędzić weekend na łonie natury, ciesząc się pięknymi parkami i ogrodami.

Przedstawimy kilka opcji na to, co warto robić w Wrocławiu wiosną. Nie masz jeszcze planów na najbliższy weekend? Poznaj nasze propozycje i spędź czas w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce.

Zlot Food Trucków Tarczyński Arena

Przez trzy dni, od 31 marca do 2 kwietnia, na esplanadzie stadionu od strony ul. Królewieckiej dostępne będą food trucki serwujące specjały charakterystyczne dla co najmniej czterech kontynentów.

W piknikowej atmosferze Jemy Na Stadionie – Wielkiego Zlotu nie zabraknie potraw kuchni orientalnej, bałkańskiej, śródziemnomorskiej, a także królujących na wszystkich eventach amerykańskich burgerów i belgijskich frytek. Coś dla siebie znajdą także amatorzy słodkich przekąsek, kawy oraz zimnych napojów.

Food trucki będą czynne w piątek od 15:00 do 21:00, w sobotę od 12:00 do 21:00 i od 12:00 do 20:00 w niedzielę.

Jarmark produktów włoskich

Na placu przy ul. Szewskiej  przy kościele św. Marii Magdaleny, zagościł jarmark produktów włoskich. Swoje produkty zaprezentują wystawcy z różnych regionów Italii.

Na jarmarku można degustować oraz kupić włoskie, regionalne  produkty spożywcze, m.in. salami, szynkę Culatello, makarony, Mortadelle, ciasteczka cannoli siciliani, pasty migdałowe, sery parmeggiano reggiano, pecorino, sery z dodatkiem pieprzu czy pistacji, oliwki, suszone pomidory, oliwa, chleb tradycyjny.

Na jarmarku znajdziemy również ręcznie wykonane ozdoby.

Wstęp wolny.

Kiermasz Wielkanocny na Psim Polu

Kiermasz wiosenny Partnerstwa Zawidawie to kontynuacja jarmarków odbywających się od lat na rynku Psiego Pola. Wydarzenie z tradycją, ale w nowej odsłonie – pierwszy raz impreza będzie dwudniowa.

Na stoiskach rozstawionych w sali widowiskowej CBK Fama będzie można nabyć pyszne domowe ciasta, własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, wiosenne wianki, stroiki, oryginalną ceramikę czy wyroby z makramy. Imprezie będą towarzyszyły występy artystyczne, m.in. dzieci i młodzieży z okolicznych placówek, recital piosenki francuskiej, warsztaty, animacje dla najmłodszych oraz zabawa z nagrodami.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Psiego Pola na występy i zakupy od lokalnych twórców! Każdego dnia będzie ponad 20 różnych wystawców.

od 31.03.2023, 12:00  do 01.04.2023, 14:00
Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

One More Game – Wrocławski Festiwal Gier

One More Game to festiwal gier wszelakich. Na płycie głównej Hali Stulecia czekają Was wystawcy z grami, konkursy, zabawy, strefy tematyczne, games room. Sobotnią zabawę zwieńczy nocne granie. Na scenie odbędą się liczne pokazy i quizy.

Godziny targowe:

  • 1 kwietnia 2023 (sobota) 10:00-19:00
  • 2 kwietnia 2023 (niedziela) 10:00-17:00

One More Game po godzinach – NOCNE GRANIE w Hali Stulecia

  • 1 kwietnia 2023 (sobota) 19:00-2:00
  • (wejście na “OMG! Nocne Granie po godzinach” z biletem na niedzielne targi będzie możliwe od godziny 19:00

Cyrk Wictoria bez zwierząt

Cyrk Wiktoria jako pierwszy w Polsce i trzeci w Europie wprowadził hologramy zwierząt, dzięki czemu stworzono widowisko, które łączy ze sobą tradycyjny cyrk z cyrkiem XXI wieku!  Cyrk Wictoria wyrusza w swoją 9 trasę po Polsce z zupełnie nowym widowiskiem 2023 pt. „Imagine”. Co się wydarzy, kiedy clown z bogatą wyobraźnią znajdzie tajemniczą księgę? Przyjdź pod namiot Cyrku Wictoria i przekonaj się sam!

Podczas 2-godzinnego programu zostaniesz wprowadzony w niezwykły świat marzeń, fantazji i humoru!

Partynice, Parking Wyścigów

  • 1.04  (sobota), 14.00 i 17.00
  • 2.04 (niedziela), 13.00 i 16.00

Wiosenna edycja Dnia Otwartego Ekostraży 2023

Wiosenna edycja Dnia Otwartego w EKOSTRAŻY. Na nowe domy czekają psy oraz koty. Myślisz o adopcji? Oferujesz dom tymczasowy?

A może chciałbyś zostać wolontariuszem i nie wiesz, jak się za to zabrać? Lub po prostu chcesz porozmawiać z wolontariuszami, wesprzeć EKOSTRAŻ darami lub finansowo, nabyć nasze gadżety? Przyjdź w niedzielę na Miłoszycką! Poznaj psy, koty i inne zwierzaki, które czekają w naszym azylu na domy stałe lub tymczasowe.

Dowiesz się o ich charakterze, historii, potrzebach. Jeśli będziesz zainteresowany adopcją, będziesz mógł zabrać psa na spacer zapoznawczy, pobawić się z nim. Odwiedzisz kociarnię i poznasz mruczki, którym do szczęścia brakuje ukochanego człowieka… Dowiesz się, co oznacza dom tymczasowy, zapytasz o zasady adopcji.

UWAGA: spacery zapoznawcze z pieskami tylko dla osób myślących o adopcji! UWAGA: Parkowanie na ul. Ceglanej.

02.04.2023, od 11:00  do 16:00

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzy złotówkowicze, podobnie jak frankowicze, mogą pozwać bank do sądu i zmienić swoją umowę kredytową?
Następny artykułOne More Game – festiwal gier planszowych w Hali Stulecia już w weekend
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.