Zapowiada się wyjątkowo pogodny weekend. We Wrocławiu nie zabraknie wydarzeń, w których warto wziąć udział. Oprócz spacerów po parkach i skwerach, które nabrały pięknych jesiennych barw, zobaczcie jakich atrakcji nie możecie przegapić.

Oto polecane przez nas zestawienie 6 wydarzeń we Wrocławiu, które odbędą się w weekend 14 – 16 października.

Równoleżnik Zero – X edycja

13-15 października 2022 Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu: Biblioteka Turystyczna (ul. Szewska 78), Mediateka (pl. Teatralny 5) oraz Centrum Innowacji (pl. Teatralny 5) zapraszają na X edycję Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. Ponieważ w tym roku świętujemy jubileusz poznamy relacje z podróży po całym świecie.

Gościem specjalnym będzie Przemek Kossakowski – dziennikarz, podróżnik oraz twórca cyklu programów m.in. „Down The Road”. Na początku spotkania nasz gość zaproponuje publiczności kilka tematów do wyboru, a publiczność demokratycznie zagłosuje i do końca będzie miała realny wpływ na przebieg spotkania.

Po każdej prezentacji możecie się spotkać z jej autorem w naszym klubie festiwalowym, umiejscowionym w Barbarze (Świdnicka 8b). Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Termin: 13-15.10
Więcej informacji: tutaj

Zakrapiany. Festiwal Zacnych Trunków

W prężnie rozwijającym się i tętniącym życiem Wrocławiu, mieście mostów oraz ludzi ciekawych świata i nowych smaków, odbędzie się wyjątkowy na skalę kraju festiwal. Zakrapiany.

Festiwal Zacnych Trunków, na trzy październikowe dni opanuje stolicę Dolnego Śląska, a odwiedzających zabierze w niezwykle emocjonującą podróż po fascynującym i coraz bogatszym świecie alkoholi! W jednym miejscu kilkudziesięciu producentów oraz sprzedawców whisky, rumu, ginu, wina, piwa, wódki i nalewek zaprezentuje swoje jakościowe alkoholowe trunki.

Bogactwo świata alkoholi ukaże się odwiedzającym w pełnej krasie. To tutaj, jakość i dobry smak spotkają się z niebanalnymi połączeniami oraz klasyką w nowej odsłonie. Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje: warsztaty, degustacje, pairingi, panele dyskusyjne, sesje master class, pokazy barmańskie, kulinarne i koncerty.

  • PIĄTEK 17:00-24:00 
  • SOBOTA 12:00-24:00 
  • NIEDZIELA 12:00-20:00

Miejsce: Tarczyński Arena Wrocław
Więcej informacji: tutaj

Targi Dobry Design

Najciekawsze polskie marki, najnowsze trendy, same przyjemności. Wszystko w sercu Wrocławia na Wyspie Słodowej w pięknym budynku Concordia Design Wrocław.

MODA – najnowsze kolekcje i wyprzedaże
CERAMIKA – użytkowa i dekoracyjna
BIŻUTERIA – złoto, srebro, kamienie szlachetne
DRUK – ilustracja, plakat
KSIĄŻKI – dla dorosłych i dla dzieci
HOME – lampy, lustra, szkło, tekstylia
ZABAWKI – dla dzieci
EKO/ WELLNESS – kosmetyki, świece sojowe
Termin: 16.10, od 11:00 do 18:00
Miejsce: Concordia Design, Wyspa Słodowa
Wstęp BEZPŁATNY

Wymiana ubrań na wodzie

Szukasz oryginalnych ciuchów? Chcesz zaoszczędzić dużo pieniędzy? Masz już dosyć sieciówek i fastfashion? Zamiast kupować ciągle nowe rzeczy i obciążać środowisko naturalne chcesz być świadomym konsumentem? Twoja szafa pęka w szwach a tak naprawdę „nie masz co na siebie włożyć”?

Bliska jest ci idea ZERO WASTE i używania ponownie rzeczy zamiast ciągłego kupowania? Wstąp do Odra Centrum na wymianę ubrań! Spotkanie w pięknym miejscu, pyszna kawa, miłe popołudnie i wymiana ubrań

Zasady wymiany

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie są wymagane zapisy, zapraszane są Panie i Panowie (tak, Panowie również!). Wymiana ubrań jest bezgotówkowa. Wszystkie dawane jest do puli i każdy bierze to co mu się spodoba.

Termin: 16.10 od 17:00 – 20:00
Miejsce: Odra Centrum
Wstęp: wolny

Polska Liga Lacrosse Kobiet – turniej z udziałem Panthers Lacrosse

Przed nami najprawdopodobniej ostatni w tym roku okazja na spotkanie się na trybunach Stadionu Olimpijskiego! Już w sobotę zostanie zorganizowany domowy turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet, a zespół liczy na głośne wsparcie kibiców.

Harmonogram turnieju:
10:00 Panthers Wrocław vs Walkirie Katowice
12:00 Walkirie Katowice vs Lax-Warriors Września
14:00 Lax-Warriors Września vs Panthers Wrocław

Termin: 15.10
Miejsce: Stadion Olimpijski

Kulinarna Fiesta przy Tarczyński Arenie

Wolno pieczone żeberko ze skarmelizowanym autorskim sosem BBQ, amerykańskie pastrami w różnych kompozycjach, burgery, sycące pljeskavica i ćevapčići albo pierożki dim sum. Te i inne smakołyki serwowane z food trucków będzie można skosztować w weekend.

Kulinarna Fiesta to zjazd aż 16 różnych food trucków oferujących zupełnie odmienne potrawy z najdalszych zakątków świata. Dostępne będą przysmaki charakterystyczne między innymi dla kuchni bałkańskiej, koreańskiej, amerykańskiej, greckiej, a także słodycze, takie jak gofry oraz aromatyczna kawa.

Z food trucków Kulinarnej Fiesty będzie można korzystać w piątek od 17:00 do północy, w sobotę od 12:00 do północy i w niedzielę od 12:00 do 20:00. Inne, czynne na co dzień atrakcje Tarczyński Areny Wrocław również będą dostępne – między innymi Dream Jump, tor kartingowy Le Mans, koszykarska Strefa Betonu i zwiedzanie stadionu z przewodnikiem.

Termin: 14-16 października
Miejsce: Tarczyński Arena Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKomfortowe apartamenty na wynajem w centrum Wrocławia, otoczone zielenią
Następny artykułJuż 10 mln gospodarstw na całym świecie obejrzało serial Wielka Woda!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.