Do rozpoczęcia X Światowych Igrzysk Sportowych pozostało już 9  dni, a to oznacza, że w mieście trwają już bardzo intensywne prace związane z budową infrastruktury tymczasowej.

– Prace najbardziej widoczne są na placu Nowy Targ, gdzie zakończyło się już stawianie konstrukcji ścian. Obecnie trwa montaż specjalnych paneli i chwytów. Co ważne, tak naprawdę na placu powstają cztery ściany, bo na zapleczu budowana jest ta czwarta, treningowa. Na poniedziałek i wtorek zaplanowano budowę miasteczka kontenerowego, a cztery dni przed zawodami na plac Nowy Targ przyjadą tiry z trybuną na 1 500 miejsc – zdradza Grzegorz Pyzałka, dyrektor sportowy we Wrocławskim Komitecie Organizacyjnym The World Games Wrocław 2017. Przypomnijmy, że rywalizacja na tej arenie potrwa od 21 do 23 lipca, a Polak Marcin Dzieński, zeszłoroczny mistrz świata i mistrz Europy sprzed kilkunastu dni, jest faworytem do złota w konkurencji na czas.

Na innych obiektach również sporo się dzieje. – Na stadionie Oławka (ul. Na Niskich Łąkach) zakończył się remont murawy, którą należy obecnie uznać za jedną z najlepszych we Wrocławiu. W ramach remontu została ona wyposażona m.in. w automatyczny system nawadniania. Poza tym kończy się remont generalny trybuny krytej, który objął każdy jej element – dach, elewację, wymianę siedzisk. Obiekt, na którym na co dzień gra i trenuje kilkaset osób, będzie im służył także TWG 2017 – zaznacza Grzegorz Pyzałka. W trakcie Igrzysk na stadionie Oławka pojawią się zawodnicy lacrosse oraz fistballu.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Intensywne prace trwają również na obu torach wrotkarkich w Parku Tysiąclecia: 200-metrowym, profilowanym, do jazdy szybkiej i okalającym go torem asfaltowym do jazdy ulicznej o długości około 600 metrów. Stanęło tam już miasteczko kontenerowe na potrzeby zaplecza zawodów, a najbliższy tydzień przyniesie montaż trybun oraz kładki pieszej nad torem. Organizatorzy nie zapominają również o regularnej pielęgnacji zieleni –  każdorazowo do skoszenia jest 25 000 m2. Dodajmy, że w tak pięknej scenerii powalczą m.in. holenderscy bracia bliźniacy Michel i Ronald Mulderowie, a więc odpowiednio złoty i brązowy medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi (2014)
w łyżwiarstwie szybkim.

Wejściówki na Ceremonię Otwarcia i zawody The World Games 2017 wciąż można kupować poprzez stronę internetową www.ebilet.pl.

mat. prasowe TWG

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstanie pierwszy hotel w Polsce marki MGallery by Sofitel
Następny artykułPomysł na aktywne weekendy – bezpłatne treningi na plażach miejskich.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.