We Wrocławiu ruszyły bezpłatne Zielone Treningi Plenerowe organizowane przez Fitness Academy

0

W majowe sobotnie przedpołudnia mieszkańcy Wrocławia mogą zadbać o poprawę kondycji fizycznej i jednocześnie zadbać o środowisko. Okazją do tego będą Zielone Treningi Plenerowe, czyli cykl bezpłatnych treningów outdoorowych połączonych ze sprzątaniem terenów zielonych.

Treningi organizowane są przez sieć fitness Fitness Academy.

Zaledwie dwóch na pięciu dorosłych Polaków wypełnia podstawowe zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, podejmując co najmniej 150 minut umiarkowanej lub 75 minut intensywnej aktywności fizycznej w tygodniu. Z kolei 28 proc. aktywnych fizycznie Polaków przyznaje, że chciałoby ćwiczyć częściej – wynika z raportu MultiSport Index 2022. Okazją do zamiany słów w czyny są Zielone Treningi Plenerowe, które będą odbywać się w kolejne soboty maja we Wrocławiu w godzinach 10:00-13:00. Zajęcia na świeżym powietrzu, organizowane przez sieć fitness Fitness Academy, zostaną połączone z działaniem na rzecz środowiska – po zakończonych ćwiczeniach uczestnicy wspólnie posprzątają obszar wokół miejsca, gdzie odbyły się zajęcia.

W zajęciach na łonie natury może wziąć udział każdy – są bezpłatne i ogólnodostępne. Uczestnicy nie muszą również zabierać ze sobą żadnych akcesoriów do ćwiczeń ani środków ochrony do sprzątania, gdyż będą one zapewnione przez organizatorów. Wystarczy jedynie wygodny strój i pozytywne nastawienie.

– Zielone Treningi Plenerowe to również doskonała okazja do postawienia pierwszych kroków w kierunku zmiany stylu życia i zapoznania się z trenerami oraz zajęciami prowadzonymi w klubach fitness. Jak wynika z badań, wiele osób nie rozpoczyna przygody z aktywnością fizyczną w obawie, że nie podołają ćwiczeniom. Dzięki Zielonym Treningom Plenerowym to kluby fitness wychodzą do ludzi, którzy do tej pory z różnych przyczyn nie zdecydowali się na przekroczenie ich progów. Pokazujemy w ten sposób, że w obiektach sportowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów bezpiecznie ćwiczyć może dosłownie każdy, bez względu na wiek i poziom wytrenowania – mówi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness.

Zielone Treningi Plenerowe sieci klubów fitness Benefit Systems – Wrocław

Terminy i lokalizacje treningów:

  • Sobota 14 maja 2022 r.

Park Zachodni

Godz. 10:00-13:00

  • Sobota 21 maja 2022 r.

Park 1000-lecia

Godz. 10:00-13:00

  • Sobota 28 maja 2022 r.

Wały nad Odrą

Godz. 10:00-13:00

Na wydarzenie można też zapisać się na Facebooku

W przypadku ewentualnego odwołania treningu z powodu złej pogody, stosowne informacje pojawią się na godzinę przed ich planowanym rozpoczęciem zajęć.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend we Wrocławiu: 8 najciekawszych wydarzeń [13-15.05.22]
Następny artykułPonad 900 tys. złotych dla najlepszych sportowców i trenerów z Wrocławia w ramach Nagrody Prezydenta
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.