źródło: inst. @ kelseymontagueart

Otwartość Wrocławia na sztukę uliczną to jeden z argumentów, które zachęciły Kelsey Montague do wyboru właśnie tego miasta spośród innych miejsc w Polsce. Jej mural powstanie na ścianie komunalnej kamienicy przy ul. Krakowskiej. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 jako jedno z działań zamykających. Dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami magistrat nie poniesie kosztów związanych z projektem. 


Mamy nadzieję że mural, który zapewne zaskoczy wiele osób, stanie się miejscem odwiedzin dla Wrocławian i turystów, a świat obiegną zdjęcia, które dzięki popularności Kelsey równocześnie będą promowały nasze miasto 
– mówi Katrzyna Młyńczak-Sachs z ESK Wrocław 2016.

źródło: inst. @ kelseymontagueart
źródło: inst. @ kelseymontagueart

Artystka przyjachała do Polski 14 lipca. Prace nad obrazem potrwają 5-6 dni. Pierwsze zdjęcia z muralem będzie można wykonać w weekend 21-23 lipca.

Do tej pory murale Kelsey Montague można było oglądać w sześciu krajach na trzech kontynentach. Artystka jest właśnie w podróży po Europie, w trakcie której ozdobi ściany w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji i Grecji, a także w Polsce we Wrocławiu.

źródło: inst. @ kelseymontagueart
źródło: inst. @ kelseymontagueart

Kluczem do sukcesu Amerykanki jest umiejętność wykorzystywania mocy mediów społecznościowych. Jej malowidła zapraszają ludzi do stania się ich częścią, zapozowania na ich tle, wykonania zdjęcia i podzielenia się nim online w sposób, który natchnie innych. To właśnie tworzenie inspirującej sztuki publicznej, która wywiera także wpływ poza samym miejscem, w którym znajduje się obraz zagwarantowało Kelsey unikalny status wśród ulicznych artystów.

Kariera Kelsey Montague nabrała tempa po tym jak Taylor Swift opublikowała w sieci swoje zdjęcie na tle muralu z wielkimi skrzydłami. Wkrótce potem dołączyli do niej kolejni celebryci oraz zwykli ludzie, a zdjęcia oznaczone hashtagiem #WhatLiftsYou przekroczyły liczbę 50 tysięcy.

źródło: inst. @ kelseymontagueart
źródło: inst. @ kelseymontagueart

mat. Biuro Prasowe Wrocław 2016

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW pobliżu Dworca Mikołajów powstanie SQ Business Center
Następny artykułJak kiedyś wyglądał Breslau? Zobacz Wrocław wczoraj i dziś na niecodziennych fotografiach!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.