We Wrocławiu działa EkoBus – dowiezie produkty prosto z pola do Twojego domu!

0

Czas pandemii postawił wielu z nas w bardzo trudnej sytuacji, często musieliśmy zmierzyć się z utratą podstawowych źródeł utrzymania i zastanowić się co dalej. Czy czekać na to co los przyniesie, czy samemu wziąć go w swoje ręce? Przedstawiamy Wam dziś inspirującą historię braci – Pawła i Piotra – muzyków, DJ’ów, którzy pomimo odwołanych imprez i zerwanych umów, nie załamali się.

Paweł i Piotr wpadli na pomysł, który przyczynił się do pomocy nie tylko im i jego klientom, ale i wielu małym gospodarstwom rolnym na Dolnym Śląsku. Uruchomili EkoBus – sklep na kółkach, dowożący produkty prosto z pola, do domów mieszkańców Wrocławia i okolic. 

Jak mówi Paweł idea EkoBusa jest prosta: ,,Znaleźć produkty, towary czy wyroby od lokalnych wytwórców, rolników, małych rodzinnych przedsiębiorstw oraz rzemieślników i pomóc je dostarczyć do odbiorców w większych miastach, gdzie dostęp do takich produktów jest trudny.”

Misja EkoBus – współpraca

Misją EkoBusa jest współpraca by przetrwać kryzys i dostarczać najlepsze naturalne produkty.

Paweł, znany jako Funnyman, jest doświadczonym muzykiem i DJ-em. Jeśli nie gra, to gotuje. Od wielu lat zajmuje się profesjonalną oprawą muzyczną imprez, eventów i uroczystości. Miłość do muzyki bije od niego na kilometr. Pandemia i ograniczenia z nią związane spowodowały, że nie mógł wykonywać swojej pracy i jako przymusowo bezrobotny musiał znaleźć inny sposób na życie.

Zanim spełnił swoje marzenie o tym, aby żyć tylko z muzyki i rozrywki, pracował w branży gastronomicznej i jako dostawca produktów spożywczych.

,,Nie lubię czekać na to, co przyniesie los, więc postanowiłem wykorzystać swoje doświadczenie i umiejętności żeby przetrwać ten trudny czas. Tak powstał projekt, który jest “jeżdżącą okazją” – realną pomocą dla przedsiębiorców z branży spożywczej, rolników oraz rzemieślników, którzy tak jak ja – muzyk, DJ – mieli podczas pandemii bardzo ograniczone możliwości pracy.” – mówi pomysłodawca EkoBusa. –

,,Zmiksowałem najlepsze lokalne produkty, które dobrze znam i cenię, żeby móc je oferować w EkoBusie (www.ekobus.com.pl).” – dodaje.

Kto dostarcza do EkoBusa?

Dostawcami Ekobusa są wspaniali ludzie, których bracia spotkali na swojej drodze. Z większością z nich znają się od lat. Postawili na produkty wyjątkowe i naturalne, tworzone z pasją i dbałością o zdrowie, smak i niepowtarzalność.

Stawiają na dary polskiej wsi, dlatego sezonowość, np. warzyw i owoców,  jest cechą charakterystyczną EkoBusa. Ziemniaki od Pana Wiesława, gospodarza ze wsi Łęgoń, wędliny od Kamili i Krzysztofa Kamyszków ze Wschowy, bezkonkurencyjne pieczarki w zalewie od Agusie Agnieszki Woronowskiej – Rybka, ręcznie robione sery Dari Kosińskiej z Siedlnicy, warzywa i jaja od rolników z okolicznych wsi – to podstawa ich asortymentu.

Wszystkich dostawców Paweł i Piotr znają osobiście, przyjaźnią się. ,,Wiemy, że z wielką pasją i starannością wykonują swoją pracę.” – mówią.

Co dalej z EkoBusem?

Mimo, że ograniczenia związane z pandemią powoli zostają zdejmowane i Paweł z Piotrem mogą powrócić na sale weselne i imprezy, to jednak nie zrezygnowali w rozwoju swojego pomysłu.

,,Zaczęliśmy od Wrocławia, bo tam znaleźli się kolejni ludzie, którzy zachwycili się naszym pomysłem i postanowili pomóc. Podczas świąt wielkanocnych na wielu wrocławskich stołach zagościły produkty z EkoBusa. Nie bez wpadek, ale udało się. Wystartowaliśmy i nadal będziemy zaopatrywać stolicę Dolnego Śląska. Teraz czas na Zieloną Górę. Musicie bowiem wiedzieć, że jest nas teraz już dwóch: Funnyman (Wschowa) i Partyman (Zielona Góra). Paweł i Piotr – dwaj bracia, którzy związali swoje życie z muzyką, a teraz projektem EkoBusa postanowili stawić czoła nowemu wyzwaniu.” – mówi Paweł

Dlaczego warto skorzystać z EkoBusa?

Dzięki zakupom w sklepi EkoBus pomóc możecie producentom, kupując od nich produkty, dla których nie mają obecnie rynków zbytu. Zamówione zakupy dostarczone zostaną do Waszych drzwi w bezpieczny i wygodny sposób: bez kolejek, bez wychodzenia z domu, bez płatności gotówkowych.

Oferta produktów jest naprawdę szeroka. Od sezonowych warzyw, przez pyszne sery, skończywszy na modnych ostatnio kiszonkach.

Sprawdźcie więcej na: www.ekobus.com.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBezpłatne kino samochodowe w Magnolia Park [ODBIERZ BILET]
Następny artykułWodniacy ruszyli na podbój Odry! Nowa atrakcja we Wrocławiu [NOWOŚĆ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.