We Wrocławiu będą produkowane części do pojazdów elektrycznych

0

7 grudnia 2020 r. GLP, wiodący inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych i przemysłowych, podpisał umowę wynajmu 10 000 mkw. powierzchni w GLP Wrocław IV Logistics Centre z firmą Dongshin, wytwarzającą m.in. części metalowe do pojazdów elektrycznych.

Dongshin to podwykonawca koncernu LG, zaopatrujący czołowych producentów samochodów na świecie. Umowa z GLP została zawarta na trzy lata. Wynajęta przestrzeń charakteryzuje się zwiększoną nośnością podłogi, jest wyposażona w 13 doków i bramę wjazdową. Do dyspozycji najemcy jest 60 miejsc parkingowych. Świetliki w suficie zapewniają doświetlenie hali naturalnym światłem, co wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej.

GLP Wrocław IV Logistics Centre jest położone w granicach Wrocławia, zapewniając łatwy dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, liczącej około 1,2 mln pracowników. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji publicznej oraz dwa węzły drogowe: Wrocław-Bielany i Wrocław-Zachód. Przebiegające przez nie autostrady A4 i A8 umożliwiają swobodny transport towarów na terytorium całej Polski, a także do Niemiec i Czech. Na terenie parku znajduje się też pierwsza pasieka GLP w Polsce.

Część GLP Wrocław IV Logistics Centre przeznaczona na działalność produkcyjną jest dostosowana do potrzeb nowoczesnych dostawców sektora motoryzacyjnego. Wśród najemców parku jest również firma Gestamp, międzynarodowy projektant i producent komponentów metalowych, który niedawno przedłużył umowę najmu o kolejne dziesięć lat.

Michał Szczepaniak, GLP, komentuje: “Z przyjemnością witamy firmę Dongshin w gronie użytkowników rosnącego portfolio nieruchomości GLP. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca pomoże klientowi rozwijać działalność, która odpowiada na coraz większy popyt na podzespoły do pojazdów elektrycznych”.

W transkacji wynajmu firmę Dongshin wspierała wiodąca firma doradcza Colliers International.

„Biorąc pod uwagę specyfikę procesu produkcji Dongshin, jestem przekonany, że GLP Wrocław IV Logistics Centre to doskonała lokalizacja dla tej firmy. Obiekt zapewnia najwyższy standard produkcyjny, w tym znacznie wzmocnioną posadzkę, przygotowaną pod prasy. Dodatkowym atutem jest doświadczenie dewelopera we współpracy z klientami z branży automotive, wymagającymi odpowiedniej wiedzy technicznej” – mówi Filip Deleżyński z Colliers International.

GLP prowadzi już także wynajem powierzchni we Wrocław V Logistics Centre, którego budowa wkrótce rozpocznie się w podwrocławskich Magnicach. W skład projektu wejdzie docelowo pięć budynków magazynowych o łącznej powierzchni 240 000 mkw.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOłbin – czy warto zamieszkać na śródmiejskim osiedlu?
Następny artykułPark Iluminacji na Zamku Topacz zachwyca odwiedzających! [ZDJĘCIA]
Redaktor naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.