Listopad jest miesiącem świadomości i profilaktyki występujących u mężczyzn chorób nowotworowych, przede wszystkim raka jąder i raka prostaty. Wroclavia dołącza do akcji Wąsopad i zachęca, by właśnie w listopadzie wykonać badania profilaktyczne – mogą one uratować życie!

8 listopada centrum zaprasza panów na bezpłatnie badania USG jąder oraz poziomu antygenu PSA we krwi pod kątem nowotworu prostaty. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, aby z nich skorzystać. Wystarczy tego dnia przyjść w godz. 14:00-20:00 na parking Kiss&Ride przy ul. Joannitów. Stanie tam specjalny pojazd, w którym przyjmować będą specjaliści. Wydarzenie jest organizowane wspólnie z wrocławską Fundacją Forum Mężczyzn i jest kolejnym działaniem Wroclavii mającym zwiększyć wiedzę klientów na temat profilaktyki onkologicznej. W październiku centrum włączyło się bowiem w akcję Różowy Październik, podczas której kobiety mogły skorzystać z profesjonalnych badań mammograficznych.

Zdrowie na wyciągnięcie ręki

Dobro naszych klientów i mieszkańców Wrocławia jest dla nas kwestią priorytetową. Zaangażowanie Wroclavii w akcję Wąsopad jest wyrazem wsparcia dla mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy stawiają czoło chorobom nowotworowym. Poprzez tę inicjatywę pragniemy podkreślić wagę świadomości i profilaktyki zdrowotnej. Już w najbliższą środę, 8 listopada zapraszamy wszystkich panów na darmowe badania – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

W ramach akcji mężczyźni w wieku od 16 do 40 lat będą mogli skorzystać z badania USG jąder, natomiast mężczyźni po 40. roku życia – oddać krew w celu zbadania poziomu antygenu PSA, co pozwala wykryć raka prostaty. Za profesjonalne przeprowadzenie badań odpowiadać będzie Laboratorium Medyczne Synevo.

Profilaktyka, która ratuje życie

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Forum Mężczyzn, organizator 5. edycji kampanii prozdrowotnej „Złoty Wąs”.

Od 5 lat intensywnie promujemy badania profilaktyczne jąder, ponieważ wskaźniki zachorowalności, szczególnie u mężczyzn w wieku od 15 do 40 lat, są bardzo wysokie. Nowotwór tego narządu stanowi 1% ogółu złośliwych nowotworów u panów i dotyka ok. 3 na 100 tys. osób ­– mówi Sebastian Kwietoń, prezes zarządu Fundacji Forum Mężczyzn.

W Polsce wykrywa się ok. 800 przypadków rocznie, choć np. w 2020 roku było to aż 1156 przypadków. Szybkie wykrycie choroby daje jednak duże szanse na jej wyleczenie.

Nowotwory jądra mają w większości przypadków bardzo dobre rokowania, szczególnie gdy zostaną wykryte na początkowym etapie. Są wtedy wręcz w 100% wyleczalne. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, w tym badania USG oraz regularne samobadanie jąder raz w miesiącu – dodaje Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Fundacji Forum Mężczyzn.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPlebiscyt National Geographic – Cuda Polski 2023: 3 dolnośląskie miasta wśród najpiękniejszych w kraju!
Następny artykułChcesz wynająć mieszkanie? Sprawdź, jak to zrobić!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.