W dawnej Filharmonii przy ul. Piłsudskiego otwiera się Impart Centrum! [WEEKEND OTWARCIA]

0

Strefa Kultury Wrocław jest już na ostatniej prostej przed uruchomieniem nowych lokalizacji koncertowych. Weekend otwarcia w Impart Centrum i Firleju potrwa od 3 do 5 marca.

Impart Centrum jest zupełnie nową przestrzenią stworzoną w budynku dawnej Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Piłsudskiego, która przestała być dostępna dla widzów w 2015 roku. – Plany wobec tego budynku były najrozmaitsze, łącznie z tym, aby połączyć go kiedyś z sąsiadującym  budynkiem szkoły muzycznej. To są potężne inwestycje, a jesteśmy również w okresie kryzysu – finansowego, ale także lokalowego. Natomiast nie ma takich trudnych spraw, których nie dałoby się rozwiązać, a ten kryzys niejako spowodował, że odstąpiliśmy od pierwotnych planów i przeznaczyliśmy go na potrzeby Impartu, który od wielu lat ma kłopot ze sceną – mówi Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury UM Wrocławia.

Impart przy ul. Mazowieckiej czeka na plan, który pozwoli wrócić tej przestrzeni do dawnej świetności. – Wrocław mimo wszystko jest słabo uposażony w liczbę instytucji kultury czy miejsc dla kultury, dlatego nie stać nas na to, żebyśmy mogli rezygnować z jakiejkolwiek przestrzeni. Z jednej strony uruchamiamy nowe miejsce, czyli Impart Centrum, natomiast scena przy Mazowieckiej pozostaje naszym wielkim wyzwaniem. Wymaga ogromnych kosztów związanych z naprawą czy przebudową. Wiemy to po wykonanej ekspertyzie. Mamy taki pomysł, żeby jeszcze w tym roku przystąpić do przygotowania koncepcji, która pokaże, jakie są możliwości związane z tą przestrzenią i co powinniśmy zrobić, żeby mogła jak najpełniej służyć mieszkańcom – tłumaczy Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia.

Nowe przestrzenie Strefy Kultury Wrocław są już gotowe na przyjęcie widzów. Klub Firlej nie wymagał większych nakładów pracy, natomiast w Impart Centrum potrzebne były kluczowe zmiany. – Już 2,5 miesiąca temu rozpoczęliśmy remont i była to ciężka praca całego zespołu SKW. Przebudowaliśmy kapitalnie scenę, zastąpiliśmy drewniany amfiteatr wypłaszczoną sceną teatralną, postawiliśmy pełne, sceniczne, ruchome oświetlenie, elektryczną kurtynę oraz multimedialny ekran. Dodatkowo wycięliśmy dwa rzędy krzeseł, aby zwiększyć powierzchnię sceny, którą pokryliśmy specjalną nawierzchnią – mówi Olga Nowakowska, dyrektor Strefy Kultury Wrocław.

Weekend otwarcia potrwa od 4 do 6 marca i będzie pierwszą okazją do zapoznania się z nowym programem SKW. – Zaczynamy w Firleju, tam też pojawią się zmiany w wyposażeniu i programie – oficjalne otwarcie w piątek dwoma koncertami muzyki alternatywnej. Zagrają Patrick the Pan oraz wrocławska artystka Mapa. W sobotę zapraszamy do Impart Centrum na inauguracyjny koncert Urszuli Dudziak, z którą świętujemy nasze otwarcie oraz jej 80 urodziny. Niedzielę rozpoczniemy w Firleju spektaklem „Karmelek”, by wieczorem wrócić do Impart Centrum na koncert Pawła Domagały – dodaje Olga Nowakowska.

Bilety na weekend otwarcia oraz pozostałe marcowe wydarzenia są dostępne na: www.strefakultury.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: „W kółko kręcę” i rowery miejskie – wracają od 1 marca!
Następny artykułWrocławskie wille modernizmu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.