Vantage Development nie zwalnia tempa i rozszerza ofertę Portu Popowice o nowe mieszkania

0

Sztandarowa inwestycja wrocławskiego dewelopera właśnie powiększyła się o 157 mieszkań, zlokalizowanych w budynku “G” II etapu Portu Popowice. W budynku znajdą się także 3 lokale usługowe, w tym jeden zaprojektowany z myślą o przedszkolu.

Prace budowlane rozpoczęły się kilka miesięcy temu i przebiegały bez zakłóceń, pomimo trwającej pandemii. Dzięki temu klucze do mieszkań, przyszli właściciele otrzymają już w II połowie 2021 roku. 

Rynek nieruchomości, podobnie jak inne branże, również został dotknięty przez konsekwencje gospodarcze wprowadzonych ograniczeń w kontaktach społecznych. Kolejne etapy znoszenia rządowych obostrzeń zbiegły się w czasie z planowanym uruchomieniem sprzedaży mieszkań w II etapie Portu Popowice. Od dziś klienci mogą wybierać spośród jeszcze bogatszej oferty lokali w tej nadodrzańskiej inwestycji. Postęp prac budowlanych można zobaczyć na własne oczy, odwiedzając salon sprzedaży dewelopera w Porcie Popowice, który został ponownie otwarty 18 maja.

Nowe przedszkole na Popowicach

Projekt II etapu, w ramach którego powstaną dwa budynki mieszkalne z lokalami usługowymi, przygotowała wrocławska pracownia Majewski Architektura. Ich realizacja stanowi przykład świadomego planowania przestrzeni “miejsc do życia”, z którego znana jest spółka Vantage Development. Największy z lokali usługowych w budynku „G” zostanie przeznaczony na przedszkole, co znacznie ułatwi mieszkańcom Portu Popowice i okolic opiekę nad dziećmi. A sama lokalizacja placówki, obok dwóch parków (Zachodni, Popowicki) oraz portu z pewnością będzie ciekawą inspiracją dla różnorodnych zajęć edukacyjnych oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Port spełnionych obietnic

Minęły ponad 2 lata od oficjalnego rozpoczęcia budowy Portu Popowice i z pełnym przekonaniem można dziś powiedzieć, że ambitne plany inwestorów – Vantage Development i Rank Progress – są sukcesywnie realizowane. Powstają komfortowe budynki mieszkalne, a pierwsi właściciele już korzystają z atrakcyjnej lokalizacji inwestycji. Kolejne przekazania lokali, tym razem w budynkach IB i IC zaplanowane są na koniec tego roku. Równolegle projekt uzupełniany jest o niezbędną infrastrukturę: drogi czy ścieżki rowerowe. Przy okazji realizacji budynku „G” powstanie także zielona promenada, rozpoczynająca się industrialną rzeźbą z nazwą inwestycji, którą już dziś można zobaczyć przed salonem sprzedaży dewelopera.

Wygoda przede wszystkim

W budynku „G” klienci znajdą 157 mieszkań o powierzchni od 35 do aż 124 mkw. Odpoczywać będą mogli oczywiście na terenach rekreacyjnych nad rzeką, ale również na balkonach lub przestronnych tarasach. W części mieszkań przygotowano dodatkowo instalacje pod system klimatyzacji. Jego wybór oraz montaż leży po stronie Klienta, ale dzięki projektowi lokalu, będzie to znacznie prostsze i mniej kosztowne.

Zmotoryzowanych z pewnością ucieszy fakt, że w ramach inwestycji powstaje 2-poziomowy parking podziemny z 181 miejscami postojowymi. Mieszkańcy, preferujący komunikację miejską, zawsze będą mogli skorzystać z nowej linii tramwajowej na Popowice, której budowa właśnie trwa. Pod koniec maja Miasto Wrocław rozstrzygnęło przetarg na kolejny etap realizacji tej inwestycji. Zgodnie z planami magistratu na wysokości Portu Popowice znajdą się aż 2 przystanki tramwajowe, a trasa ma być gotowa do końca 2022 roku.

Pełna oferta mieszkań w inwestycji dostępna jest na stronie http://portpopowice.pl/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLiczy się każda kropla. Magnolia Park wznawia akcję krwiodawstwa
Następny artykułTOP 10 miast w Polsce pod względem architektury. Na którym miejscu znalazł się Wrocław?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.