Uwięzili gołębia na torach. MPK zgłasza sprawę policji

0

Młodzi ludzie, którzy w bestialski sposób pozbawili życia gołębia na torowisku na wrocławskim Sępolnie, zostali nagrani przez kamery zainstalowane w jednym z tramwajów. MPK przekazało film policji.

Do zdarzenia doszło w piątkowe (19 marca) popołudnie. Grupa osób uwięziła żywego gołębia w mocowaniu szyn torowiska na ul. Mickiewicza. Niestety, zwierzę nie przeżyło ich „zabawy”. Tramwaj, który przejeżdżał tą trasą, był jednak wyposażony w monitoring, a kamery zarejestrowały sprawców. Materiał wideo od razu został zabezpieczony przez przewoźnika.

Bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek cenzuralne słowa, które mogłyby opisać bestialstwo i głupotę sprawców tego zdarzenia – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Nie będziemy przymykać oczu na okrucieństwo. Sprawę zgłosiliśmy policji i mam nadzieję, że przekazane przez nas nagrania pomogą w złapaniu sadystów.

– Tak to „tylko” gołębie zwane też pogardliwie przez niektórych „latającymi szczurami”, dla nas jednak i wielu innych ludzi i organizacji to żywe stworzenie, które nie powinno paść ofiarą sadystów – tak na swoim fanpage opisali wolontariusze Ekostraży.

Przewoźnik uczulił swoich motorniczych i kierowców autobusów, by każdą podejrzaną sytuację i zauważone przypadki łamania prawa zgłaszali od razu Centrali Ruchu MPK. Jej pracownicy mogą wydać dyspozycję natychmiastowego zabezpieczenia monitoringu w pojeździe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLetnia siatka połączeń z Wrocławia: lato z ostrożnym optymizmem
Następny artykułZaginął 11-latek z Wrocławia. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.