Uwaga! Tych rzeczy turysta nie powinien robić we Wrocławiu

0
tych rzeczy turysta nie powinien robić we Wrocławiu

Wrocław to zdecydowanie jedna z popularniejszych destynacji w Polsce. Rozwój turystyki powoduje niestety równocześnie zwiększenie się ilości pułapek czyhających na osoby, które odwiedzają to miasto. W tym artykule dowiecie się, czego turysta nie powinien robić we Wrocławiu.

Wyjazd do stolicy Dolnego Śląska to bez wątpienia świetny pomysł, w związku z tym chcemy, by odbył się bez wpadek. Wraz z rozwojem turystyki, pojawia się coraz więcej pułapek, o których dziś opowiemy. Tych rzeczy turysta nie powinien robić we Wrocławiu.

Nie przepłacaj za jedzenie!

Wrocław to miasto, w którym można dobrze zjeść i nie wydać fortuny. Jeżeli masz ograniczony budżet, to nie wybieraj restauracji na rynku, gdyż możesz się niemile zaskoczyć. W ostatnich latach wrocławski streetfood mocno się rozwinął, a na mapie miasta pojawiło się wiele ciekawych knajp, w których można zjeść smacznie i w rozsądnej cenie. Warto sprawdzić czy restauracja, którą wybraliśmy oferuje menu lunchowe, które zazwyczaj nie odchudzają znacząco portfela, a można się dobrze najeść. Pamiętajcie, że lunche zwykle dostępne są od poniedziałku do piątku, w określonych godzinach.

Od streetfood'u po najlepsze restauracje.

A może różę?

Warto uważać na chłopców rozdających róże na wrocławskim rynku, którzy bywają bardzo nachalni. Początkowo wydaje się, że wręczony nam kwiatek to miły gest młodego człowieka, lecz po jego odebraniu okazuje się, że mamy za niego zapłacić. W takim momencie wielu osobom robi się po prostu głupio i płacą narzuconą cenę, a kolejne pieniądze przepadają.

rynek wrocław
fot. @hosemprevogliadipartire

Największa zmora wrocławskiego rynku

Darmowe drinki, open bar i relaks w jacuzzi, to tylko niektóre argumenty, które mają zachęcić mężczyzn do odwiedzenia klubu ze striptizem. W centrum miasta tego typu lokali jest kilka, lecz żaden z nich nie cieszy się dobrą opinią. Wieczorami w rynku aż roi się od ludzi zapraszających na darmowego drinka i spędzenie wieczoru wśród tancerek. W internecie można znaleźć masę negatywnych opinii, które odradzają korzystania z usług owych lokali. Prosimy uważać na wrocławskie kluby Go Go, ponieważ wielu klientów twierdzi, że do ich drinków zostały dosypane substancje odurzające, a z ich kart zniknęły duże sumy. 

Nie przepłacaj za transport

Podczas intensywnego zwiedzania z pewnością pojawi się potrzeba szybkiego przedostania się w wybrane miejsce. Transport publiczny nie zawsze się sprawdza, dlatego czasem trzeba wybrać szybszy środek transportu. We Wrocławiu poza tradycyjnymi taksówkami funkcjonują Uber, Bolt i FreeNow. Cena to niewątpliwie ważny czynnik przy wyborze środka transportu. Wyżej wymienione aplikacje oferują sprawdzenie ceny za kurs przed jego rozpoczęciem. Zamawiając taksówkę telefonicznie zapytaj o cenę przejazdu, gdyż niektórzy przewoźnicy cenią się wyżej od innych. Osobom, którym zależy na oszczędności nie zalecamy korzystania z taksówek czekających na postojach w centrum, ponieważ koszt przejazdu może was niemile zaskoczyć.

Nie daj się naciągnąć

W okolicach dworca należy uważać na naciągaczy, których historie często brzmią wiarygodnie. Gdy zostaniemy poproszeni o drobne na bilet do innego miasta – odmówmy. Naciągacze opowiadają historie o tym, że dopiero wyszli z więzienia i potrzebują pomocy, podczas gdy jest to ich standardowa formułka. Zachęcamy do wspierania organizacji charytatywnych, ponieważ to one niosą realną pomoc potrzebującym.

Dobra zabawa to bezpieczna zabawa

Wrocław to bez wątpienia dobry wybór dla wielbicieli życia nocnego. W mieście znajdziemy wiele barów i pubów, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajcie, że dobra impreza musi być przede wszystkim bezpieczna. Gdy wychodzicie na nocne podboje trzymajcie się w grupie ze znajomymi i pamiętajcie o zdrowym rozsądku. Sprawcie, by wasze wrocławskie noce były niezapomniane tylko z dobrych powodów i korzystajcie z dóbr stolicy Dolnego Śląska.

Podsumowując, Wrocław to cudowne miasto, które jest świetnym celem wyjazdowym, lecz przyjeżdżając do niego należy pamiętać o kilku rzeczach. Planując wyjazd do Wrocławia weźcie pod uwagę nasze wskazówki, które pomogą wam uniknąć wpadek podczas wizyty.

Sprawdź nasz alternatywny przewodnik po Wrocławiu – KLIKNIJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowy hipermarket w Magnolia Park już otwarty!
Następny artykuł[PILNE] Nowe rządowe obostrzenia w związku z pandemią