Ulica Bardzka rozkwitnie na wiosnę!

0

Nowe, zielone miejsce pojawi się wkrótce na mapie Wrocławia. Dzięki współpracy Dom Development z miastem przy ul. Bardzkiej powstanie łąka kwietna. Ten ekologiczny projekt będzie cieszyć oczy wrocławian, wpłynie też pozytywnie na środowisko oraz jakość życia w mieście.

Łąka kwietna przy ul. Bardzkiej to wspólny projekt Dom Development i Zarządu Zielni Miejskiej we Wrocławiu. Deweloper sfinansuje całe przedsięwzięcie, a miasto zajmie się wykonaniem wysiewu i pielęgnacją łąki.

Czujemy się odpowiedzialni za wspólną przestrzeń, nie tylko tę, która sąsiaduje bezpośrednio z naszymi osiedlami. Dlatego zdecydowaliśmy się po raz kolejny wesprzeć miasto w zagospodarowaniu terenów ogólnodostępnych dla mieszkańców. Na wiosnę łąka pięknie rozkwitnie i będzie cieszyć oczy wrocławian  – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Bioróżnorodność i czystsze powietrze

Powstająca łąka kwietna będzie miała ponad 600m2. Dzięki porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej teren przy Wzgórzu Gajowym zmieni swoje oblicze.

Wysiew łąki realizowany będzie wraz z początkiem wiosny. Na efekt trzeba będzie poczekać kilka tygodni, myślę, że już w okolicach maja Bardzka pięknie rozkwitnie. Zawsze starannie selekcjonujemy roślinność. Zależy nam, by posadzić jak najwięcej roślin kwitnących, które służą owadom – mówi Aleksandra Zienkiewicz z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Łąki kwietne od kilku lat cieszą się dużą popularnością w miastach, są bowiem świetną alternatywą dla miejskich trawników. Nie trzeba ich często kosić i podlewać, a dla środowiska przynoszą wyłącznie same korzyści. W przeciwieństwie do traw, są niezwykle ważne dla zachowania bioróżnorodności – zapewniają owadom zapylającym pożywne pyłki i nektar.

Dodatkowo, łąki świetnie magazynują wodę – wchłaniają jej dwa razy więcej niż trawnik, co z kolei chroni przed podtopieniami. Kolejny plus to czystsze powietrze – rośliny na łąkach są kilkukrotnie wyższe niż trawy i lepiej zatrzymują szkodliwe pyły oraz obniżają temperaturę powietrza. Ponadto, do ich pielęgnacji nie trzeba używać nawozów czy środków ochrony roślin.

mat. prasowy Dom Development

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułContent marketing – dlaczego powinieneś w niego inwestować?
Następny artykułGdzie zjeść pizzę w centrum Wrocławia – najlepsze pizzerie w mieście
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.