Cały tydzień pracy Cię zmęczył? Spokojnie, nachodzi weekend, a wraz z nim wiele możliwości na odpoczynek i zabawę. Wrocław w dniach 24-26 maja oferuje mnóstwo wydarzeń i atrakcji, które zaskoczą Cię swoją oryginalnością. 

Korzystając z aplikacji Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, przygotowaliśmy listę sześciu wyjątkowych eventów – po dwa na każdy dzień weekendu – by pokazać Ci ogrom możliwości i zachęcić do odkrywania na własną rękę.

Kuchnia z całego świata, a wino z Dolnego Śląska

Wszyscy miłośnicy wina powinni zapisać sobie w kalendarzu dni od 24 do 26 maja. Właśnie wtedy będzie można wziąć udział w festiwalu dolnośląskiego wina „Flow – For Lovers of Wine”, które odbywa się w towarzystwie eventu Gastro Miasto.

Swoje wina zaprezentuje aż 17 winiarzy m.in. z Krainy Wygasłych Wulkanów, Wzgórz Trzebnickich czy Przedgórza Sudeckiego. Oczywiście będzie można poddać się degustacji, posłuchać opowieści znawców polskiego wina, a także obejrzeć tematyczne pokazy filmowe pod gołym niebem. Dodatkowo, wydarzenie Gastro Miasto oferuje ok. 50 gastro-punktów kuchni z całego świata.

Wydarzenie jest bezpłatne, a biletowane są jedynie komentowane degustacje z ekspertami.

Lokalizacja: Bulwar X. Dunikowskiego

Czas: Piątek-Niedziela 24-26.05.2024 | PT 16:00-24:00, SB 12:00-24:00, ND 12:00-20:00

Bilety: TUTAJ

Znajdź dokładny rozkład jazdy tego wydarzenia w apce Evencik.

Retro weekend

Najbliższe dni obfitują w festiwale. Naszą drugą propozycją jest Daffodil Grill, czyli festiwal kultury vintage i retro, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Na cały weekend atrakcji składają się:

Targi niezależnych wystawców oferujących retro ubrania, płyty winylowe czy rękodzieło, wystawa sztuki, pokazy liquid show, darmowe warsztaty (np. rękodzieła, relaksacji czy muzyki), koncerty, grill czy zamykający imprezę jam session.

Wstęp na festiwal jest darmowy!

Lokalizacja: Czasoprzestrzeń

Czas: Piątek-Niedziela 24-26.05.2024 | 19:00

Nie zdajesz sobie sprawy jak dużo tematycznych imprez jest organizowanych we Wrocławiu. Wejdź w Evencik i sprawdź.

Coco Jambo i na Nocny!

Czas cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie przełom wieków. Wszystko za sprawą wielkiej imprezy w stylu niepowtarzalnych lat 1990-2010!

Już przy wejściu czekać będzie wystawa plakatów BRAVO, a w trakcie wydarzenia, działać będzie czytelnia szkolna, w której znajdziecie gazetki, które cieszyły się ogromną popularnością. Do tego, ze sceny polecą bańki mydlane, dym i kolorowe lasery, rzutniki wyświetlać będą najlepsze teledyski z tamtych lat, a na barze znajdziecie gumy turbo i oldschoolowe drinki w woreczkach.

Wszystko w rytm największych hitów z tamtych czasów!

Lokalizacja: Nocny Targ Tęczowa

Czas: Sobota 25.05.2024 | 21:00

Wszystkie wydarzenia w Nocnym Targu (a trochę ich jest) znajdziecie w Evenciku.

Coś dla tych, którzy lubią rywalizację

PubQuiz to najpopularniejsza w Polsce forma quizu rozgrywanego w barach i pubach. Już w tę sobotę będzie okazja, by wziąć udział w imprezie pod patronatem tej zabawy.

Wpadnij wraz z ekipą i baw się przy darmowych atrakcjach takich jak konkursy na przebranie w stylu lat ’90 i ’00, quiz wiedzy o popkulturze tamtych czasów czy bingo, a wszystko oczywiście z nagrodami.

Barowa otoczka zapewni luźny i przytulny klimat, a Wy może znajdziecie drużyny, które będą chciały zmierzyć się z Wami przy okazji kolejnego PubQuizu.

Lokalizacja: 4HOPS Pub

Czas: Sobota 25.05.2024 | 19:00

Evencik przygotował zniżki na udział w PubQuizach dla swoich użytkowników, sprawdź szczegóły w apce.

Dobrze się zwiedza w miłym towarzystwie!

To wyjątkowa okazja, by jeszcze bliżej zapoznać się ze sztuką. Zapraszamy na odbywające się w każdą sobotę i niedzielę oprowadzanie po galerii sztuki Krupa Art Foundation.

Będziesz mieć okazję, by przyjrzeć się z bliska aktualnym wystawom, dowiadując się więcej o prezentowanych na nich dziełach i kulisach ich powstawania.

Poza wystawą stałą będzie okazja przyjrzeć się także wystawom czasowym. Obecnie jest nią „Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień”. 

Lokalizacja: Krupa Art Foundation

Czas: Sobota, Niedziela 25-26.05.2024 | 17:00

Bilety: TUTAJ

Wszystkie wrocławskie wystawy znajdziesz w kategorii „wystawy” w Evenciku

Rodzinny piknik w rytm melodii bajek Disneya

W naszej rozpisce nie może zabraknąć propozycji skierowanej dla całej rodziny, zwłaszcza, że niedziela to Dzień Mamy. 

Stąd wyjątkowy piknik muzyczny, podczas którego artyści sięgną repertuar dopasowany zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców. Ze sceny usłyszymy znane i lubiane hity Disneya, a na dzieciaki czekać będą zabawy organizowane przez animatorkę.

Nieco później zacznie się koncert hitów muzyki popularnej, a na starszych gości oczekują pyszne drinki i koktajle.

Lokalizacja: Przystanek Rondo

Czas: Niedziela 26.05.2024 | 17:00

Evencik oferuje też w jednej z kategorii przegląd wydarzeń familijnych.

I wiele więcej…

To jedynie wybrane propozycje weekendowych wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertękulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Pobierz TUTAJ 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDni Przyrodników w pięknym parku przy pałacu na Pawłowicach
Następny artykułAtrakcyjne połączenia i ponad 70 kierunków. Udany start letniej siatki połączeń we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.