Tramwaje wracają na Świdnicką. MPK kończy ważną inwestycję

0

Od niedzieli 27 listopada zmianie ulegną trasy aż sześciu linii tramwajowych. Na ulicę Świdnicką i plac Kościuszki wrócą tramwaje linii 6, 7, 17 oraz 20. MPK Wrocław kończy inwestycję wartą ponad 5 mln zł.

Zmiany dotyczą także linii 70 i 74, których przebieg został zmodyfikowany w związku z remontem.

Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Poświętne – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Dw. Główny PKP – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – FAT.

Tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku „FAT” i będą kursowały w relacji Poświętne – FAT – Poświętne.

MPK Wrocław prowadząc TORYwolucję przez dwa miesiące remontowało torowisko w ulicy Świdnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do domu handlowego Renoma. W tym czasie MPK wymieniło ponad 1 392 metry szyn, rozjazd w ulicy Świdnickiej, ułożyło niemal 1,4 tys. metrów kwadratowych kostki brukowej oraz wykonało całkowicie nową podbudowę.

Zgodnie z założeniami wszystkie prace w tym miejscu zakończą się w pierwszym tygodniu grudnia. Obecny etap remontu już w tę niedzielę umożliwi przejazd tramwajom.

– To jedno z najważniejszych zadań w ramach TORYwolucji, bo dzieje się w samym centrum miasta, w miejscu bardzo widocznym i ruchliwym – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Cieszę się, że prace dobiegają końca, bo to ułatwi dojazd na przykład osobom, które chcą dostać się na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Na tym jednak nie koniec pozytywnych informacji. Również w grudniu MPK zakończy prace na pętli Leśnica, a to oznacza, że tramwaje bez utrudnień jeszcze przed nowym rokiem znów będą dowozić pasażerów do zachodniej części Wrocławia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPanthers Wrocław szuka talentów wśród piłkarzy. Weź udział w konkursie i wygraj 5 000 zł
Następny artykułTargi Jedyne w Swoim Rodzaju | EDYCJA ŚWIĄTECZNA już 26-27 listopada design przybędzie do Wrocławia!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.