Teatr Układ Formalny zaprasza na premierę wyjątkowego spektaklu: „W siebie wstąpienie”

0

Teatr Układ Formalny zaprasza na nowy spektakl ,,W siebie wstąpienie”. Wrocławska premiera będzie miała miejsce już 19. maja w Centrum na Przedmieściu.

„W siebie wstąpienie” to spektakl w reżyserii Marty Streker rozpisany na trzy głosy, przetkany popkulturowymi psalmami, zlepionymi z odłamów codzienności i kodów promocyjnych z supermarketu. 

– Nie chcemy odpowiadać na pytanie, gdzie należy szukać sensu. Tytułowe „w siebie wstąpienie”, to zatrzymanie się na chwilę i spojrzenie w swoje wewnętrzne lustro – Ewa Mikuła, autorka tekstu do spektaklu „W siebie wstąpienie”.  – tak o spektaklu mówią realizatorzy.

Trójka bohaterów poszukuje sensu życia pomiędzy odgrzewaną zupą, a ekranem komputera. O czwartej nad ranem, gdy noc styka się z dniem, a życie ze śmiercią, przeżywają cyfrowe zmartwychwstania, jedzą instant wieczerzę i modlą się w Ogrójcu nad kubkiem kawy. Przez krótką chwilę mają szansę zadać ostateczne pytania.

Skrajnie różne postaci splatają się w obraz zabieganej pop-duchowości, gdzie świętości można szukać w publicznych toaletach, a rozpaczy w nigdy nieodczytanych wiadomościach. Gdzie trzeba walczyć, by choć na moment spotkać siebie.

Realizatorki/realizatorzy:
reżyseria MARTA STREKER
tekst/dramaturgia EWA MIKUŁA
scenografia KATARZYNA LEKS
kostiumy JULIA KOSMYNKA
muzyka MACIEJ ZAKRZEWSKI
światło/projekcje KLAUDIA KASPERSKA
plakat MACIEJ RABSKI, DAGMARA WŁOSZEK-RABSKA
produkcja PAWEŁ ZARĘBA

obsada: Wiktoria Czubaszek, Paweł Palcat, Rafał Pietrzak

premiera: 9 kwietnia 2022, Festiwal Nowe Epifanie, Budynek Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

premiera wrocławska: 19 maja 2022, Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A
19 maja | 18:00
20 maja | 19:00
21 maja | 19:00
Koprodukcja Muzeum Pana Tadeusza i Teatru Układ Formalny. Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław walczy z komarami!
Następny artykułNowy sklep górski Skalnik we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.