TEATR NA WYNOS. Domowa edukacja teatralna

0

Wrocławski Teatr Lalek wychodzi z kolejną propozycją edukacyjną dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.

W stanie epidemii edukacja – zarówno szkolna, jak i teatralna – musi odbywać się bez żywego kontaktu z dziećmi: online lub za pośrednictwem innych mediów. I nauczyciele, i pedagodzy teatru muszą się dostosować do tych nietypowych warunków, potrzebują redefinicji celów, nowych strategii i narzędzi. Dla wszystkich jest to nowy teren, na którym próbują się odnaleźć. Tylko pomagając sobie i dzieląc się doświadczeniem, zdołamy ułatwić dzieciom naukę i umożliwić edukację teatralną poza szkołą i teatrem – tak długo, jak będzie to konieczne.

W ramach akcji TEATR NA WYNOS. DOMOWA EDUKACJA TEATRALNA Wrocławski Teatr Lalek udostępnił materiały edukacyjne, które przez ostatnich kilka lat publikowane były w programach teatralnych kolejnych premier. Inspiracją dla ich powstania były zawsze spektakle WTL-u, ale ich znajomość nie jest konieczna. Wszystkie zadania i zabawy mają bowiem charakter kontekstowy, a ich tematy są uniwersalne i możliwe do poruszania niezależnie od przedstawienia.

Wszystkie materiały są dostępne na stronie teatru. Można je wykorzystać w pracy z uczniami (zakładka DLA NAUCZYCIELI) – albo w domu, wspólnie pracując z dzieckiem (zakładka DLA OPIEKUNÓW). Część z nich to zadania i zabawy, które dziecko może zrobić samodzielnie (zakładka DLA DZIECI). Uwaga: Materiały nie były pomyślane jako gotowe scenariusze lekcji – nie mają wewnętrznej dramaturgii – lepiej sprawdzą się jako inspiracja lub uzupełnienie zajęć.

Aby ułatwić korzystającym wybór, każdy zestaw został opatrzony krótką etykietką, zawierającą WIEK odbiorcy, główne TEMATY oraz SŁOWA-KLUCZE. Wszystkie pliki można pobrać na komputer albo wydrukować.

Wrocławski Teatr Lalek prosi nauczycieli i opiekunów o informację zwrotną dotyczącą udostępnionych materiałów i sugestie kolejnych działań pedagogiczno-teatralnych, które w obecnej sytuacji mogłyby im pomóc w pracy z dziećmi.

 Kontakt: katarzyna.krajewska@teatrlalek.wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułO dziś kolejne restrykcje rządowe na czas pandemii! [PILNE]
Następny artykuł#graMYdlaKOSZAROWEJ, czyli charytatywna zrzutka na szpital
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.