Teatr na Leżakach na Wyspie Słodowej [BEZPŁATNE SPEKTAKLE]

0

Największy niezależny teatr w kraju – Teatr Pijana Sypialnia zagości w sercu Wrocławia. W ramach cyklu TEATR NA LEŻAKACH® aktorzy zaprezentują dwa autorskie widowiska. Oba odbędą się w plenerze, na Wyspie Słodowej w sierpniowe niedziele, 18 i 25 sierpnia.

Sztuka podawana jest tutaj w przystępnej formie, widzowie przybywają sami bądź w grupie, ze znajomymi albo całymi rodzinami, zajmują miejsca na ogólnodostępnych leżakach i korzystają z piknikowej, gastronomicznej oprawy wydarzenia. Artyści są na wyciągnięcie ręki, często nawiązują kontakt z publicznością, zachęcają do interakcji i udziału w konkursach.

Teatr w otwartej przestrzeni daje możliwość bezpośredniego, niczym nieograniczonego kontaktu ze sztuką. Jest teatrem dla wszystkich. Spektaklom w plenerze towarzyszy przyjazna atmosfera, sprzyjająca budowaniu relacji i spędzaniu wolnego czasu w ciekawy, kulturalny sposób – mówi Monika Szostek z RealCo, partnera wydarzenia, który prowadzi rewitalizację Młyna Maria, położonego na odrzańskich wyspach.

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć nieodpłatnie dwa spektakle: „Latarnik” – 18 sierpnia, godz. 16:30 oraz „Klapsy”- 25 sierpnia, godz. 16:30.

Przedstawienia z udziałem kilkunastu śpiewających i tańczących aktorów oraz zespołu muzycznego zyskały sympatię widzów w całej Polsce.

Nasze spektakle w ramach „Teatru na leżakach” wyróżnia muzyka na żywo, wykonywana na wysokim poziomie. Zawsze towarzyszy nam orkiestra, a aktorzy śpiewają wielogłosowo. Kultura muzyczna to znak firmowy Pijanej Sypialni. A spektakle „Latarnik” i „Klapsy” są cenione właśnie za muzykę – podaje Sławomir Narloch, Dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.

TEATR NA LEŻAKACH® łączy sztukę teatralną z wakacyjną, festiwalową atmosferą. Jest wysoko oceniany przez krytyków i znawców sztuki scenicznej za muzyczne doznania artystyczne oraz oryginalny repertuar inspirowany folklorem i dawnymi konwencjami teatralnymi.

Teatr na leżakach wpisuje się wręcz idealnie w program Wyspy i jestem przekonana, że dostarczy Wrocławianom wiele pozytywnych emocji. Serdecznie zapraszam na tę artystyczną końcówkę wakacji – dodaje Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

„LATARNIK” – 18 sierpnia 2019, godz. 16:30, Wyspa Słodowa

„Latarnik” to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza. W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje… kot faraona.

Twórcy spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły one kształtować naszą świadomość?  Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki, wykonywane na żywo.
SCENARIUSZ
Sławomir Narloch
OPRACOWANIE MUZYCZNE / PRZYGOTOWANIE WOKALNE
Daniel Zieliński
REŻYSER
Stanisław Dembski
CZAS TRWANIA: 65 MINUT

„KLAPSY” – 25 sierpnia 2019, godz. 16:30, Wyspa Słodowa

„Klapsy” to najnowszy spektakl trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch/Zieliński/Dembski, specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych. Inspiracją do stworzenia kolejnego spektaklu, stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają. Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazje na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości, w świecie, w którym śmierć nie istnieje.
Nie poddajemy się jednak minorowemu nastrojowi, dzięki przerysowanym i komicznym postaciom widowiska oraz wykreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości. Posłuchajcie kojącego brzęczenia pszczół i odpocznijcie w naszej altance pod gruszą – śmierci nie ma!
SCENARIUSZ I TEKSTY PSALMÓW
Sławomir Narloch
MUZYKA / PRZYGOTOWANIE WOKALNE
Daniel Zieliński
REŻYSERIA
Stanisław Dembski
Sławomir Narloch
CZAS TRWANIA: 70 MINUT

RealCo Property Investment and Development oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego serdecznie zapraszają na spektakle Teatru Pijana Sypialnia na Wyspie Słodowej.

TEATR NA LEŻAKACH® na Wyspie Słodowej:
18 sierpnia 2019, godz. 16:30 – „Latarnik”
25 sierpnia 2019, godz. 16:30 – „Klapsy”
Wstęp bezpłatny.

www.facebook.com/mlynmaria/
www.facebook.com/RozwojSpoleczny
www.facebook.com/WyspaNaWeekend

REALCO PROPERTY INVESTMENT AND DEVELOPMENT to firma deweloperska założona w 2010 roku przez doświadczoną na rynku nieruchomości oraz w branży finansowej kadrę menadżerską. Pośród inwestycji, zrealizowanych przez RealCo, znajdują się kamienice i budynki historyczne: kamienica przy ulicy Ogrodowej 65 w Warszawie, kamienica przy ulicy Wilczej 22, kamienica przy ulicy Kujawskiej 3 w Warszawie, Lipiński Passage w Warszawie. Są to projekty o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 37 tys. m kw. oraz o wartości blisko 272 mln zł.  W 2011 roku RealCo weszło w skład polskiej grupy kapitałowej Warsaw Equity. Firma RealCo jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.MŁYN MARIA został zakupiony przez RealCo w marcu 2016 roku.
 Jest to kompleks zabytkowych budynków, położony w historycznym centrum Wrocławia, które objęto szczególną ochroną w ramach parku kulturowego Stare Maisto. Stąd Ostrów Tumski i Rynek są na wyciągnięcie ręki, a rozległe tereny zieleni i bulwary tworzą miejsce do rekreacji i odpoczynku.  Obecnie za sprawą rewitalizacji, prowadzonej przez RealCo, wielowiekowe budynki mają szansę na nowe życie. Dawna funkcja produkcyjna zostanie zastąpiona nową, mieszkalną. W Młynie Maria powstanie się 121 mieszkań wykończonych w wysokim standardzie i 14 lokali usługowych. Przekazanie lokali zaplanowano na drugi kwartał 2021 roku.

Historyczny rys, zabytkowy charakter inwestycji, niepowtarzalne położenie na odrzańskich wyspach i niczym nieprzesłonięte widoki to cechy Młyna Maria, świadczące wyjątkowości. Inwestycja zachowa swoją historyczną nazwę, Młyn Maria. Zachowana zostanie również bryła i elementy historyczne. Wrocław odzyska zniszczoną przestrzeń w centralnej lokalizacji.
www.mlynmaria.pl
www.realco.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowe parki kieszonkowe we Wrocławiu – gdzie powstaną?
Następny artykułWe wrocławskim ZOO urodził się kotik afrykański – co za słodki maluch!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.