W maju zakończono realizację kolejnych ogrodów warzywnych przy placówkach oświatowych. Ogrody powstały w ramach projektu FoodSHIFT2030.

,,Przez miesiąc owoce i warzywa miały czas wyrosnąć, a nawet być skonsumowane” – informuje na swoim facebookowym profilu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

W przedszkolu przy ul. Tramwajowej można zbierać pierwsze poziomki, niebawem będą też pomidorki. A w szkole przy ul. Szkockiej dojrzewa właśnie papryka, pomidory i sałata.
Ogrody warzywne powstały w ramach projektu FoodSHIFT2030. Jednym z jego założeń jest promowanie diety roślinnej. Ogrody przyszkolne mają na celu zaangażowanie dzieci w uprawę warzyw i ziół. Przedszkolaki i uczniowie opiekują się przydzielonymi grządkami, poznają różne metody upraw. Oni już wiedzą co to jest hugelkultura, uprawy współrzędne i uprawa hydroponiczna – dodaje Prezydent.
Projekt sfinansowano z ramowego programu Komisji Europejskiej Horyzont 2020.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBudynek Nowej Giełdy sprzedany! Co powstanie w tym miejscu?
Następny artykułWakacyjna oferta Kolei Dolnośląskich – darmowa podróż powrotna i bezpłatne autobusy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.