Już 28 i 29 czerwca osiedle Karłowice-Różanka zamieni się w tętniącą życiem, plenerową scenę teatralną. Centrum Kultury Agora zaprasza na wyjątkowe obchody Święta Wrocławia pod nazwą „Pociąg do Sztuki – Przystanek Różanka”. W programie 2 dni pełne tańca, muzyki, sztuki cyrkowej, fireshow, akrobatyki i animacji. Wstęp wolny!

Niezwykły spektakl cyrkowy na otwarcie

W piątkowy wieczór imprezę otworzy Ale Circus Dance Company jeden z nielicznych zespołów w Polsce, który łączy sztukę cyrkową z teatrem. Spektakl Jutro Idziemy do Cyrku to prawdziwa perełka, która przeniesie widzów w czasy Warszawy 20-lecia międzywojennego i kultowego wówczas Cyrku Staniewskich. Narrację w klimacie retro wzbogacą spektakularne pokazy akrobatyki, żonglerki i gimnastyki na wysokości kilku metrów nad ziemią.

Kreatywne popołudnie w plenerze 

W sobotę dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w kreatywnych warsztatach na pikniku sąsiedzkim ORIENTuj na Teatr. Inspirując się pięknem bliskowschodnich i azjatyckich sztuk, uczestnicy stworzą barwne koreańskie maski, roztańczone tureckie marionetki, japoński mobilny teatr obrazkowy oraz papierowe postacie rodem z tureckiego spektaklu cieni.

Bezpośrednio po pikniku odbędzie się komediowe show Billa Bombadilla, które rozbawi każdego, bez względu na wiek. Artysta łączy oryginalne gagi z żonglerką, akrobatyką, a nawet pantomimą. Bill nie pozwoli widzom na odrobinę nudy – bez pardonu wciągnie uczestników w sam środek akcji. Będziecie pękać ze śmiechu, a potem przecierać oczy ze zdumienia. Tylko ostrożnie, bo to jazda bez trzymanki! 

Finał w płomieniach

Żeby zakończyć wydarzenie z rozmachem, po zmierzchu na Różance rozbłysną płomienie! Wszystko za sprawą węgierskiej grupy The Firebirds i pełnego ognia występu Pyrodise. The Legend of the White Phoenix. Artyści od lat tworzą nowatorskie spektakle, ukazujące niezwykłe możliwości ludzkiego ciała i przenoszące widzów w odległe krainy fantazji, magii i tańca. 

Magiczne oblicze CK Agora

Odwiedźcie Centrum Kultury Agora w ten widowiskowy weekend i nie przegapcie okazji, aby na własne oczy zobaczyć mistrzów sztuki cyrkowej oraz teatralnej. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Zabierzcie rodzinę, przyjaciół i przeżyjcie wyjątkowe chwile, które zapamiętacie na długo! 

Program:

POCIĄG DO SZTUKI – PRZYSTANEK RÓŻANKA
Plener przy Centrum Kultury Agora
ul. Serbska 5a, Wrocław 

28 czerwca (piątek)
19:00-19:30 – Spektakl: „Jutro Idziemy do Cyrku” – ALE Circus Dance Company

29 czerwca (sobota)
15:00-17:00 – Piknik sąsiedzki: „ORIENTuj na Teatr” – warsztaty kreatywne
17:00-17:45 – Rodzinne show: „FRIKart” – Bill Bombadill
21:30-22:00 – Fireshow: „Pyrodise. The Legend of the White Phoenix” – The Firebirds

Bądź na bieżąco:

Facebook: oficjalne wydarzenie

Instagram: @ck_agora

Strona www: http://www.ckagora.pl/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLetnia pływalnia Orbita i kąpielisko Glinianki startują już w najbliższą sobotę
Następny artykułDlaczego warto odwiedzić Strzelnicę Pawłów?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.