fot. Błażej Perdek

2. lutego Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpocznie demontaż dekoracji stanowiących świąteczny wystrój Wrocławia: pięciu choinek, ozdób w fontannach, ledowych gwiazd umocowanych na latarniach i przewieszonych nad ulicami na Starym Mieście.

To już ostatnia szansa do wykonania pamiątkowych zdjęć wszystkich dekoracji, bo jest to ostatni sezon iluminacji, której motywem przewodnim była gwiazda Turonia.

fot. Edyta Bystra
fot. Edyta Bystra

W grudniu br. pojawią się zupełnie nowe elementy świątecznych dekoracji, zgodne z koncepcją nad którą prace zakończą się latem.

Wszystkie dekoracje są wydzierżawione od konsorcjum firm Odeon i Elektrotim, które wygrało przetarg na montaż, dzierżawę i demontaż iluminacji.  Umowa została zawarta na trzy sezony i właśnie wygasa. Iluminacja jest wykonana w 100% w technologii LED,  jest więc energooszczędna i przyjazna środowisku. Roczny koszt dzierżawy z montażem i demontażem wyniósł około 2 mln. zł.

Więcej na temat tradycji świątecznego dekorowania miasta tutaj: http://www.zdium.wroc.pl/iluminacja-swiateczna-na-sezony-20142015-20162017/

mat. prasowe ZDIUM

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„MotoPomocni” – bezpłatne szkolenia dla motocyklistów
Następny artykułHipsterski kulinarny przewodnik po Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.