Superbohaterowie będą myć okna w szpitalach z oddziałami dziecięcymi [ALPINIŚCI DLA WOŚP]

0

Trwa trzecia edycja akcji „Alpiniści Dla WOŚP”. W szpitalach w różnych miastach w Polsce alpiniści, przebrani za superbohaterów myją okna.

Superman wraz z ekipa pojawi się już jutro (17.01) w Centrum Medycyny Ratunkowej Dolnośląskiego szpitala specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu przy ulicy Gen. A. E. Fieldorfa 2.

Wydarzenie związane jest z nadchodzącym 31. Finałem WOŚP. Akcja „Alpiniści Dla WOŚP” polega na umyciu okien szpitali z oddziałami dziecięcymi przez wykwalifikowanych „Techników Dostępu Linowego” (Potocznie alpinistów przemysłowych), Którzy dodatkowo przebrani będą w stroje superbohaterów. Do akcji ponownie przyłączyła się Ochotnicza Straż Pożarna, a patronat honorowy nad akcją objął: Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Pan Waldemar Pawlak.

,,Akcja „Alpiniści Dla WOŚP” Organizowana jest po raz trzeci, podczas poprzednich edycji odwiedziliśmy ponad 50 szpitali w całym kraju, myjąc okna i malując uśmiech na setkach twarzy małych i większych pacjentów.” – mówią inicjatorzy.

Podczas akcji dostępni będą wolontariusze z puszkami z opolskiego sztabu WOŚP. Również można wspomóc akcję, wpłacając na eSkarbonke organizatora akcji. https://eskarbonka.wosp.org.pl/79gv51

Więcej informacji na stronie organizatora akcji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułXIV Liceum nie jest już najlepsze we Wrocławiu? Ranking Liceów [PERSPEKTYWY 2023]
Następny artykuł3 miejsca, które warto odwiedzić w czasie ferii. Nie tylko góry przyciągają zimowym klimatem
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.