Spór zbiorowy w MPK zakończony – będą podwyżki dla pracowników

0

Średnio o 200 złotych więcej będą zarabiać od 1 września pracownicy MPK Wrocław. Na taką propozycję prezesa spółki Krzysztofa Balawejdera przystały wszystkie trzy związki zawodowe. Tym samym zakończył się spór zbiorowy między związkowcami a zarządem.

To już druga podwyżka dla pracowników MPK w tym roku. Pierwszy wzrost płac będzie miał miejsce 1 lutego i wyniesie 200 złotych dla każdego pracownika. Tegoroczne podwyżki nie obejmą jednak wszystkich, ponieważ nie otrzymają ich prezes MPK i dyrektorzy spółki.

– Bardzo dziękuję wszystkim trzem funkcjonującym w firmie organizacjom związkowym za wolę współpracy, dzięki której udało się ustalić zasady wzrostu wynagrodzeń również w 2021 roku – mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder. – Polegają one na tym, że pensje będą rosły o wskaźnik inflacji oraz dodatkowo średnio po 100 zł na każdego pracownika.

Pieniądze, które zostaną przeznaczone na wrześniowe podwyżki nie uszczuplą budżetu na zakup nowego taboru, prace torowiskowe i inne inwestycje.

– Rozwój transportu zbiorowego w najbliższych latach jest priorytetowy dla miasta – zaznacza przewodniczący Rady Nadzorczej MPK Marcin Urban. – W związku z tym chcemy również docenić osoby, które codziennie pracują nad zapewnieniem komunikacji miejskiej. Jak każdy pracodawca, musimy również patrzeć na sytuację na rynku pracy, która pokazuje, że oczekiwania finansowe doświadczonych pracowników transportu stają się wyższe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZagadka II wojny światowej czeka na rozwikłanie w jednej z dolnośląskich kamienic!
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 10 najciekawszych wydarzeń [17-19 stycznia 2020]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.