Orkiestra Kameralna Wratislavia oraz dyrektor artystyczny Jan Stanienda zapraszają na XXI Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”. Jak każdego roku, u progu lata publiczność spotyka się z artystami na pięknym, zabytkowym dziedzińcu wrocławskiego Arsenału, ażeby wspólnie cieszyć się urokiem muzyki kameralnej. Wyjątkowe na tym festiwalu jest właśnie to miejsce i możliwość słuchania muzyki w plenerze, w wykonaniu doborowego grona solistów i kameralistów. Tych, których Państwo znają, cenią i lubią oraz tych, których Państwo koniecznie powinni poznać.

W tym roku festiwal trwać będzie od 2 do 9 lipca. Czeka nas pięć wyjątkowych koncertów, podczas których dwukrotnie zaprezentują się gospodarze imprezy – Orkiestra Kameralna Wratislavia pod kierunkiem swojego dyrektora Jana Staniendy – a oprócz nich gwiazdy tegorocznej edycji. Zaproszenie do uczestnictwa w „Wieczorach w Arsenale” w tym roku przyjęli m.in. ceniony i lubiany aktor Piotr Machalica, znany doskonale wrocławianom gitarzysta Krzysztof Pełech, a także niemiecki pianista Hinrich Alpers. Na największą jednak muzyczną sensację zapowiada się występ nieobecnego jeszcze jak dotąd we Wrocławiu rewelacyjnego wiolonczelisty niemiecko-japońskiego pochodzenia, Danjulo Ishizaki.

HARMONOGRAM FESTIWALU:

2 lipca 2017, godz. 20:00
Mój ulubiony Młynarski

Obecność Wojciecha Młynarskiego w życiu kilku pokoleń Polaków – poprzez setki mistrzowskich tekstów, przez śpiewane piosenki, reżyserowane spektakle, przez mądre i celne wypowiedzi – była tak częsta i oczywista, że trudno pogodzić się z faktem, iż ten wybitny poeta, tekściarz, piosenkarz, satyryk, tłumacz, człowiek teatru odszedł od nas 15 marca. W koncercie inauguracyjnym „Wieczory w Arsenale” oddają hołd zmarłemu artyście. Piosenki Wojciecha Młynarskiego przypomni znakomity aktor Piotr Machalica, który razem z zespołem muzycznym wykona wybór najwspanialszych tekstów poety, nuconych przez kilka pokoleń Polaków.

bilety: 70/55zł

Zza_studni

5 lipca 2017, godz. 20:00
Gitarowy wieczór

Koncert pełen nastroju i wysmakowanych, gitarowych brzmień. Spotkanie z muzyką gitarową: od baroku po wiek dwudziesty. Jeden z najbardziej cenionych polskich gitarzystów, wrocławianin Krzysztof Pełech będzie gwiazdą drugiego „Wieczoru w Arsenale”. Usłyszymy go w jednym z koncertów Vivaldiego oraz w utworze „Jeromita Linares” argentyńskiego kompozytora Carlosa Guastavino. Atrakcji dopełni występ Orkiestry Kameralnej Wratislavia pod kierunkiem Jana Staniendy. Oprócz gitarowych perełek również prawdziwe przeboje orkiestr kameralnych: Mendelssohn-Bartholdy, Grieg, Holst.

bilety:35/27zł

7 lipca 2017, godz. 20:00
Czy lubi pani Brahmsa?

Brahms to jeden z najbardziej fascynujących kompozytorów XIX stulecia. Genialny niemiecki romantyk uważał, że urodził się za późno. Jego idolami byli wielcy kompozytorzy przeszłości. Trzeci tegoroczny „Wieczór w Arsenale” w znacznej mierze poświęcony zostanie właśnie Brahmsowi, kompozytorowi, który miał już za życia grono wielbicieli we Wrocławiu i który od Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał honorowy doktorat. Drugą bohaterką koncertu będzie… altówka, na której zagra Piotr Reichert. Oprócz kameralnych arcydzieł Brahmsa zabrzmi również muzyka Henryka Wieniawskiego, największego polskiego skrzypka epoki romantyzmu.

bilety: 35/27zł

Wieczor_1

8 lipca 2017, godz. 20:00
Wiolonczela w rękach mistrza

Wiolonczela to jeden z najszlachetniejszych instrumentów, o szczególnie pięknym, śpiewnym tonie. Gdy gra na niej wybitny muzyk, ekspresja nie ma sobie równych. A takim właśnie mistrzem wiolonczeli jest Danjulo Ishizaka, artysta pochodzenia niemiecko-japońskiego. Ma w swoim dorobku wiele osiągnięć, w tym zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium. Gra z czołowymi orkiestrami symfonicznymi, jest nie tylko znakomitym solistą, ale również z zamiłowaniem wykonuje muzykę kameralną. W jego mistrzowskich interpretacjach towarzyszyć będzie znany pianista niemiecki Hinrich Alpers, zdobywca I nagrody w III Międzynarodowym Konkursie Beethovenowskim Telekom w Bonn w 2009 r. Obaj muzycy zaprezentują dwie późne sonaty wiolonczelowe Beethovena, sonatę Edvarda Griega oraz ostatnie, oficjalnie opublikowane przez Fryderyka Chopina dzieło – Sonatę wiolonczelową g-moll op. 65.

bilety: 35/27zł

9 lipca 2017, godz. 20:00
Legendarny Vivaldi

Finałowy „Wieczór w Arsenale” w całości wypełni muzyka Rudego Księdza z Wenecji, czyli Antonia Vivaldiego. A jeśli Vivaldi, to z całą pewnością jego koncerty, które tak lubi nasza festiwalowa Publiczność. W tym oczywiście bezkonkurencyjne „Cztery Pory Roku”, których słuchać można przez „okrągły rok”. Koncertów Vivaldiego starczyłoby na sto występów. Komponował je nie tylko dla siebie (był wybitnym wirtuozem), ale dla młodzieży w szkole, w której uczył w Wenecji. 9 lipca zabrzmi siedem jego koncertów, należących do najbardziej znanych. Skrzypek i dyrygent Jan Stanienda, Orkiestra Kameralna Wratislavia oraz związane z nią grono solistów zapraszają na największe barokowe przeboje.

bilety: 35/27zł


Wszystkie koncerty odbędą się na Dziedzińcu Arsenału Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9

Informacja o biletach dostępna na stronie www.wieczorywarsenale.pl

                     Plakat_2017

———————————————-

KONKURS!

W komentarzu pod tym artykułem napiszcie, na który z koncertów wybralibyście się i dlaczego 🙂 Najciekawsze komentarze nagrodzimy! Mamy do rozdania podwójną wejściówkę na każdy z koncertów 🙂

Na Wasze odpowiedzi czekamy do soboty 1.07.2017r. do godz. 15:00. Zwycięzców ogłosimy tego samego dnia o godz. 21:00.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRemont kładki Zwierzynieckiej. Brak przejścia pomostem
Następny artykułDzień Psa we wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.