Ruszyła pierwsza Wrocławska Bitwa Kulinarna o najlepszy makaron w mieście!

0

Wrocławska Bitwa Kulinarna to nowe wydarzenie na mapie Wrocławia, które od dziś ma swoją premierę w dwudziestu restauracjach w mieście. W bitwie może wziąć udział każdy lokal gastronomiczny we Wrocławiu. Bez względu na to, czy jest dużą restauracją, food truckiem czy małym bistro lub barem. Jak mówią organizatorzy, w tym wydarzeniu liczy się przede wszystkim smak i serce do gotowania.

O co chodzi w bitwie?

Wrocławska Bitwa Kulinarna ma za zadanie wyłonić miejsca serwujące najlepsze potrawy w stolicy Dolnego Śląska. Wydarzenie składa się z  edycji, tzw. pojedynków, a każdy z nich to inna potrawa, którą dany lokal gastronomiczny może wystawić uczestnikom na czas trwania wydarzenia. Makaron, kotlet schabowy, stek, a może burger? To restaurator decyduje, w której edycji bierze udział. Najbliższa edycja właśnie ruszyła i potrwa od 26 czerwca do 3 lipca będzie pod hasłem: MAKARONY.

Gdzie we Wrocławiu zjemy najlepsze spaghetti, kto serwuje najlepszy makaron z owocami morza, jaki lokal ma w ofercie pyszne wegetariańskie danie z kluskami w roli głównej? Tego dowiemy się już na początku lipca, gdy poznamy wyniki bitwy.

Smakuj, oceniaj, wygrywaj!

We Wrocławskiej Bitwie Kulinarnej krytykami kulinarnymi są mieszkańcy, odwiedzający restauracje biorące udział w wydarzeniu. Aby jeszcze bardziej zachęcić uczestników do podróżowania po mieście, każdy lokal zgadza się na udzielenie zniżki -20% na wybrane danie w trakcie trwania wydarzenia.

W celu uzyskania zniżki, uczestnicy muszą ocenić i skomentować potrawę na specjalnej stronie wydarzenia www.runch.pl. Po wystawieniu recenzji, uczestnik na ekranie smartfona otrzyma informację o otrzymaniu zniżki. Wystarczy, że pokaże ją w restauracji.

A to nie wszystkie niespodzianki dla uczestników Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej. Partnerzy wydarzenia, w tym: Multikino, GoScooter, Hive, Wrocławski Browar Rzemieślniczy Profesja, Park Trampolin JumpWorld przekazali pulę nagród dla komentujących i oceniających potrawy! Do wygrania są m.in. bilety do kina, darmowe przejazdy skuterami, vouchery na skoki na trampolinach, napoje oraz inne gadżety.

Jakie lokale biorą udział w tej edycji?

Do edycji MAKARONY  zgłosiły się następujące lokale:

La Famiglia Pizzeria
Adres: ul. Kolejowa 14

Bistro 8 1/2 – włoska kuchnia w filmowym stylu
Adres: Przejście Garncarskie 8

Bistro 8 1/2 – włoska kuchnia w filmowym stylu
Adres: Prudnicka 4a

PICI PASTA Wratislavia
Adres: ul. Szczytnicka 38b

CK Restauracja & Bar
Adres: Rynek 19

X-Demon VIP Lounge & Restaurant
Adres: pl. Wolności 7a

Odra’zuu
Adres: Sikorskiego 7b

Jungle – Kuchnia Azjatycka
Adres: Wróblewskiego 7

Ahimsa Vegan Restaurant
Adres: św. Antoniego 23

Trattoria Pizzeria Capri
Adres: ul. Więzienna 21, loc. 18

Corso Wine-Bar & Restaurant
Adres: Szewska 19-21/1A

ŌKAMI
Adres: Ruska 58/59

Dobra Karma
Adres: ul. Kościuszki 23

Wok in
Adres: Sukiennice 1-2/1A

FALLA Wrocław
Adres: ul. Stawowa 4

Paladin Ristorante Wrocław
Adres: Plac Solny 20

Sushi Kushi Wrocław Psie Pole
Adres: ul. B. Krzywoustego 307

FitBack Food & Family
Adres: ul. Solskiego 3

Gastropub Wrocławska
Adres: ul. Szewska 59/60

Pizzeria-Taormina
Adres: ul. Januszowicka 11

Kto za tym stoi?

Pomysł na Wrocławską Bitwę Kulinarną zrodził się w głowach dwóch wrocławskich firm.
Redakcji portalu KochamWroclaw.pl oraz twórców aplikacji Runch.pl. Z połączenia miłości do jedzenia oraz Wrocławia oraz z chęci pomocy w odkrywaniu nowych lokali gastronomicznych i wyboru tych najlepszych.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie: www.bitwakulinarna.pl oraz profilu facebook wydarzenia.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTe niesamowite auta zobaczysz na początku lipca we Wrocławiu
Następny artykułDAMY OGNIA! Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów – Poland Tour 2019
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.