fot. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego na wrocławskim Rynku. Kiedy startuje to wyjątkowe wydarzenie we Wrocławiu?

W tym roku Jarmark odbędzie się w dniach 19 listopada – 31 grudnia. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek. Będzie on usytuowany w Rynku, na ul. Świdnickiej, ul. Oławskiej i na pl. Solnym.

fot. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to już prawdziwie europejskie przedsięwzięcie, przyciągające turystów z Polski i całej Europy. Jarmark to nie tylko zakupy i gastronomia, ale tez miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich. W ciągu kilku lat jego funkcjonowania stał się wyczekiwanym wydarzeniem i na trwałe wpisał w krajobraz wrocławskiego Rynku.

fot. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Zagraniczne media oceniają go wysoko – niemiecki dziennik „Die Welt” w 2016 roku uznał go za jeden z 5 najpiękniejszych w Europie, a amerykański serwis ‘The Huffington Post” wymienia wśród 15 jarmarków ”które kochamy kochać każdego roku”, gdzie Wrocław znalazł się wśród takich miast jak Wiedeń, Mediolan, Salzburg, Frankfurt, Praga, Kopenhag czy Madryt.

W 2017 na przygotowanej przez Skyscaner liście 10 europejskich jarmarków wartych odwiedzenia Wrocław wymieniany jest na 1 miejscu obok jarmarku z Pragi, Brukseli, Amsterdamu, Brugii czy Kopenhagi, natomiast w rankingu Travelist Magazyn 2017 uznawany za jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie. W 2018 brytyjski The Guardian wspomina o naszym jarmarku i wymienia Wrocław wśród 10 europejskich miast na najlepsze przedświąteczne odwiedziny.

fot. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w terminie 19.11-31.12.2021r. 

Więcej informacji: www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu trwają Targi Jedyne w Swoim Rodzaju. Sprawdź co można tu kupić [ZDJĘCIA]
Następny artykułOpera Wrocławska świętuje 180 lat od otwarcia!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.