Rusza letni sezon przy Hali Stulecia! Fontanna multimedialna bez pokazów specjalnych

0

1 maja rusza sezon letni w kompleksie Hali Stulecia. Uruchomiona zostanie Wrocławska Fontanna Multimedialna z dziennymi pokazami. Otwiera się też w pełni Strefa Gastro, czyli Taras letni przy Pergoli z nowym menu oraz Strefa foodtrucków.

Hala Stulecia postawiła też na produkcję lodów – w tym sezonie nasza załoga po raz pierwszy robi je sama!

Hala Stulecia to najważniejsze miejsce nie tylko na eventowej mapie Wrocławia, ale także na tej spacerowej i turystycznej. „Naszym zadaniem jest zapewnianie najlepszych okoliczności do spędzania wolnego czasu dla wrocławian i gości. Póki co, ze względu na epidemię, jesteśmy w stanie zaproponować atrakcje tylko na zewnątrz: Wrocławską Fontannę Multimedialną, Funpark, dobre jedzenie, czyli Taras letni przy Pergoli oraz Strefę foodtrucków. Na szczęście wiosna się rozkręca, a my razem z nią”. – mówi Magdalena Piasecka Prezes Hali Stulecia.

Strefa Gastro

Na Tarasie letnim przy Pergoli Hala Stulecia wprowadziła nową odsłonę menu i uruchomiła własną produkcję lodów naturalnych. „Postawiliśmy na najlepsze, a przede wszystkim na naturalne produkty i składniki. Po miesiącach intensywnych prób i testów naszej załodze udało się stworzyć ponad 30 świetnych smaków”. – mówi Piasecka. W sprzedaży zawsze dostępnych będzie dziesięć z nich – osiem smaków lodów naturalnych sprzedawanych w gałkach i dwa smaki kręconych lodów włoskich.
W nowej odsłonie menu, które zawiera dania na ciepło, zupy, zapiekanki, lody, gofry i ciasta własnego wypieku, uwzględniono również propozycje dla wegan. Wszystko, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, do będzie przygotowane wyłącznie w opcji na wynos, w biodegradowalnych naczyniach i opakowaniach.
W przypadku napojów Hala Stulecia postawiła na sprawdzone i uznane marki ETNO CAFE oraz Browar Profesja. Z tym ostatnim Hala Stulecia zacieśniła współpracę jeszcze bardziej, tworząc razem nowy produkt – piwo „Architekt”. Będzie się go można napić zarówno na Tarasie letnim, jak i w Strefie foodtrucków. „Architekt” to dortmunder export, czyli jasne, słodowe, mineralne, pełne piwo dolnej fermentacji.
Natomiast Strefa foodtrucków, która działała dotychczas na Placu pod Iglicą, została przeniesiona na plac od strony ul. Wróblewskiego, czyli naprzeciwko ZOO. Hala Stulecia ponownie postawiła na regionalne i uznane marki: Tarczyński, Tentego, Browar Profesja, Suvlaki Greek Truck, Western Tortilla, Pan PingPong, King Ziemniak, Churrosy, Serek mobilnie. Serwować będą m.in. gofry, hot-dogi, frytki, burgery i pizzę.

Wrocławska Fontanna Multimedialna

1 maja zostanie uruchomiona także Wrocławska Fontanna Multimedialna, która podczas przerwy zimowej przeszła przegląd i prace konserwacyjne. Już od soboty wracają pokazy dzienne. Będą odbywać się każdego dnia o pełnych godzinach między 10.00 a 21.00.

Z przyczyn epidemiologicznych fontanna działać będzie jeszcze bez weekendowych pokazów specjalnych. Szczegółowy i zawsze aktualny harmonogram znajduje się na stronie halastulecia.pl. Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa i zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej niecka Fontanny jest ogrodzona, a tzw. mała fontanna wyłączona z użytku. Zmienił się regulamin kompleksu Hali Stulecia. Dotychczasowe regulaminy poszczególnych obiektów tj. Pergoli, Placu pod Iglicą itp. scalono w jeden dokument – Regulamin kompleksu Hali Stulecia dostępny TUTAJ.

Zmiany i atrakcje

Drugi raz z rzędu nie otworzy sezonu letniego tradycyjna 3-majówka, ponieważ festiwal został przeniesiony na początek lipca. Wyjątkowo na Pergoli 19 czerwca, odbędzie się Gitarowy Rekord Guinnessa, dotychczas organizowany na wrocławskim rynku. „Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami wszystkich zaplanowanych wydarzeń.
Będziemy elastycznie reagować w miarę znoszenia poszczególnych restrykcji i dostosujemy ofertę kompleksu Hali Stulecia tak, aby zapewnić wrocławianom i gościom najlepsze okoliczności do relaksu”. – dodaje Magdalena Piasecka.
Zatem atrakcji w kompleksie będzie tylko przybywać – na początku maja wraca dmuchańcowy raj dla dzieci, czyli Funpark. 6 maja otwiera się Visitor Centre, poprzez które odbywa się zwiedzanie wnętrza Hali. Visitor Centre to multimedialna wystawa stała poświęcona historii kompleksu. W ubiegłym roku została zmodernizowana i rozszerzona o nowe atrakcje, w tym spacery w technologii VR.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTop 10 rowerowych miast w Polsce. Na którym miejscu znalazł się Wrocław?
Następny artykułWrocław ma krasnale, a Polanica-Zdrój będzie miała niedźwiadki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.