Rusza drugi etap prac przy biurowcu Nowy Targ

0
wizualizacja ze strony https://www.skanska.pl/

Budynek przy ulicy Św. Katarzyny powstaje z ramienia firmy Skanska. Kilka dni temu na placu budowy wmurowano kamień węgielny. Inwestycja planowo zostanie zakończona w drugiej połowie 2019 roku.

Projekt, za który odpowiada Maćków Pracownia Projektowa zakłada stworzenie biurowca którego powierzchnia użytkowa będzie miała prawie 22000 metrów kwadratowych, a w parkingu podziemnym powstanie 188 miejsc postojowych. Zakłada się, że w budynku będzie pracowało około 2500 pracowników. Na parterze jak to zwykle bywa w tego typu obiektach znajdziemy liczne restauracje, kawiarnie i inne lokale użytkowe. Budowla ma się wyróżniać tarasami widokowymi zlokalizowanymi na ostatnich piętrach.

Tak o budynku wypowiedział się Mariusz Kruk dyrektor regionalny spółki Skanska w Polsce:

”Z uwagi na wyjątkową lokalizację w obrębie Starego Miasta, staraliśmy się zaprojektować budynek ponadczasowy o unikalnej fasadzie betonowo aluminiowej, jednocześnie pełen innowacji wewnątrz. Komfort użytkownika jest dla nas niezwykle istotny, dlatego po raz pierwszy w mieście regionalnym zastosujemy system belek chłodzących. Pracownicy i goście najemców otrzymają dostęp do aplikacji mobilnej, a do budynku i na parking dostaną się bez konieczności używania tradycyjnej karty, za pomocą kodu QR. Chcemy również wykorzystać autorskie oprogramowanie dla najemców Connected by Skanska, które integruje w smartfonie innowacje ułatwiające korzystanie z budynku i powierzchni biurowej”

Biurowiec Nowy Targ zgodnie z planem ma być gotowy w III kwartale 2019 roku.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu zgasną światła!
Następny artykułSpacer kryminalnym szlakiem Eberharda Mocka [TRASA+MAPA]
Odkryj Wrocław na nowo