Rowerowo i charytatywnie we Wroclavii. Centrum zaprasza na rodzinny Dzień Mobilności

0

Bezpłatne znakowanie i serwis rowerów, zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, strefa partnerów oraz akcja charytatywna to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Wroclavię z okazji Dnia Mobilności. Już 20 maja centrum zaprasza na rodzinny piknik organizowany z myślą o promowaniu zrównoważonych sposobów codziennego podróżowania. Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia.

Dzień Mobilności rozpocznie się 20 maja o godz. 11:00 na placu przed głównym wejściem do Wroclavii od strony dębu „Przewodnik” i potrwa do godz. 19:00. Centrum zachęca, aby na wydarzenie wybrać się rowerem, hulajnogą, komunikacją miejską lub podmiejską.

– Cieszymy się, że możemy wspólnie obchodzić Dzień Mobilności wraz z osobami, które podróżują w sposób zrównoważony. Chcemy w ten sposób podziękować za ich postawę oraz pozytywne działanie na rzecz środowiska. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do zmiany środka lokomocji, szczególnie wiosną i latem – dlatego przygotowaliśmy szereg ciekawych atrakcji i usług rowerowych. Razem będziemy świętować we Wroclavii, propagując przy tym proekologiczne nawyki i wspierając lokalne instytucje pomocowe – podkreśla Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Kompleksowe usługi dla cyklistów  

W trakcie akcji do dyspozycji uczestników będzie bezpłatny serwis rowerowy, gdzie będzie można wyregulować hamulce i przerzutki, wykonać drobne naprawy oraz sprawdzić stan techniczny roweru. Mechanicy doradzą również, jak we własnym zakresie robić nieskomplikowane, ale ważne naprawy – wymienić dętkę czy właściwie napompować koła.

W strefie wydarzenia obecni będą także policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, którzy przeprowadzą akcję znakowania rowerów. Funkcjonariusze poprowadzą również zajęcia edukacyjne dla dzieci z poprawnego rozpoznawania znaków drogowych oraz dla dorosłych nt. sposobów zabezpieczania rowerów przed kradzieżą.

Strefa partnerów – Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia, MPK Wrocław i Nextbike

W strefie Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia będzie można wygrać drobne upominki, biorąc udział w quizach dotyczących zrównoważonej mobilności. Wrocławskie MPK pojawi się na pikniku w towarzystwie firmowych maskotek i przeprowadzi warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. Swoją strefę będzie miał także operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego – Nextbike. W dniu akcji będzie można wypożyczyć rowery elektryczne, a pracownicy firmy opowiedzą, jak działa system i pomogą podczas pierwszego logowania do aplikacji.

Charytatywne akcje Wroclavii 

Dzień Mobilności to doskonała okazja do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz wrocławskiej Fundacji Zobacz Mnie, która m.in. wspiera w rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami. Pomóc będzie mógł każdy – wystarczy skomentować post na profilu Wroclavii na Facebooku opublikowany w dniu akcji (20 maja). Za każdy komentarz centrum przekaże 10 złotych na rzecz Fundacji.

To nie jedyne działania na rzecz potrzebujących. Po wydarzeniu Wroclavia przekaże rowery damskie oraz dziecięce podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Akson, które prowadzi schronisko dla bezdomnych kobiet i ośrodek interwencji kryzysowej przy ul. Glinianej we Wrocławiu, aby ułatwić ich mobilność na terenie Wrocławia.

Strefa relaksu i dzwonki rowerowe za zakupy

Podczas pikniku klienci Wroclavii będą mogli skorzystać ze strefy relaksu oraz odebrać upominek. Wystarczy zrobić zakupy w dniu wydarzenia na kwotę co najmniej 50 zł na maksymalnie 2 paragonach i przyjść do punktu akcji, aby odebrać nagrodę – dzwonek rowerowy.

Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia, partnerami akcji są Biuro Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia, MPK Wrocław, Nextbike oraz Antymateria – serwis i sklep rowerowy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułInternet Wrocław – jak wybrać najlepszą ofertę?
Następny artykułO Ludwigu Guttmannie – dawnym wrocławskim lekarzu, który zapoczątkował igrzyska paraolimpijskie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.