O czym szumią wierzby na Oławskich Groblach, gdzie się kryje skarb Marcina Lutra oraz fakty i mity o moście Grunwaldzkim. Już 10 września wybierz się w niezapomniany rejs po rzece Oławie i Odrze w towarzystwie przewodnika w ramach River Day. Złap ostatnie promienie słońca i wypocznij na pokładzie statku. Ruszyły zapisy – liczba miejsc ograniczona.

River Day_4

Gdzie spędzić ostatnie dni lata we Wrocławiu? Na statku i to najlepiej w towarzystwie przyjaciół, przy kawie i słodkim poczęstunku. Trwają zapisy na darmowe rejsy po Oławie
i Odrze w ramach River Day. Program przewiduje dwa półtoragodzinne kursy w towarzystwie przewodnika, który opowie o przyrodzie i zrewitalizowanych nabrzeżach.
– River Day to idealny pomysł na sobotę w towarzystwie rodziny lub przyjaciół i szansa aby spojrzeć na miasto stu mostów z nowej perspektywy – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu inwestycji Angel River, organizatora wydarzenia. – Oława i Odra płyną przez centrum Wrocławia, a będąc tutaj ma się wrażenie, że jest się na Mazurach. To ewenement. Warto się o tym przekonać osobiście – dodaje.
Statek z kilkudziesięcioma pasażerami wyruszy z mariny znajdującej się przy ulicy Walońskiej 11 o godzinie 12.00 i 14.00. Popłynie malowniczą Oławą pod mostem Oławskim, a następnie wzdłuż wybrzeża Juliusza Słowackiego, by wypłynąć na szerokie wody Odry. Na trasie znajdzie się między innymi wizytówka Wrocławia – słynny most Grunwaldzki – a także bulwar Dunikowskiego, gdzie uczestnicy zobaczą od nieznanej strony zmodernizowane nabrzeża Odry. W drodze powrotnej popłyną wzdłuż pełnego zieleni wybrzeża Stanisława Wyspiańskiego.

River Day_1

Trasa rejsu:

• Przedmieście Oławskie – krótka historia
• O czym szumią wierzby – Oławskie Groble
• Wrocławska Wenecja – zapomniane koryto Oławy
• Tajemniczy skarb Marcina Lutra
• Fakty i mity o moście Grunwaldzkim
• Wrocławskie powodzie tysiąclecia
• Viadrus i róg obfitości – historia Odry
• Pławienie czarownic i inne wodne legendy
• Anioły nad Oławą

– Chcemy podzielić się niesamowitymi widokami, które można podziwiać w najbliższej okolicy naszego powstającego apartamentowca – mówi Natalia Sawicka. – Już teraz robią wrażenie, a dzięki planowanej na lata 2016-2018 rewitalizacji będą tylko piękniejsze. Wrocławianie otrzymają nową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Cieszymy się, że mamy w tym swój wkład – dodaje.
Podczas realizacji inwestycji deweloper zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.
Wydarzenie organizowane jest w ramach Dnia Otwartego Angel River, który odbędzie się od 10.00 do 16.00 w biurze sprzedaży przy ulicy Walońskiej 11.
W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele spółki Wrocławska Rewitalizacja, którzy opowiedzą więcej o planach modernizacji oraz wysłuchają pomysłów wrocławian.
River Day
10 września (sobota)
Wrocław, ul. Walońska 11
Rejs 1. – godzina 12:00
Rejs 2. – godzina 14:00
Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona
Zapisy: river@angelpoland.com.pl, tel. 698 408 633

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułIle kosztuje nas Wrocław? Budżet Wrocławia 2016 – infografika
Następny artykułKabaret MARCINA DAŃCA -najnowszy program z elementami programu jubileuszowego.
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.