Wrocław, to miasto, które przyciąga nowych mieszkańców. Liczba mieszkańców Wrocławia sukcesywnie rośnie. Pod koniec 2021 roku wynosiła 642,7 tysięcy osób – w porównaniu z rokiem 2015 to aż o 8 tysięcy więcej osób!

Stolica Dolnego Śląska przyciąga nowych mieszkańców zarówno swą bogatą ofertą edukacyjną, jak i perspektywami związanymi z zatrudnieniem. Czym jeszcze?

Studenci chętnie przeprowadzają się do Wrocławia

Stolica Dolnego Śląska może pochwalić się aż trzydziestoma uczelniami, które oferują wiele prestiżowych i wyjątkowych kierunków! Aż cztery wrocławskie uczelnie znajdują się w rankingu najlepszych uniwersytetów z całego świata. Nic dziwnego, że do Wrocławia tak chętnie przyjeżdżają młode osoby z całego kraju. Z danych GUS wynika, że pod koniec 2021 roku w mieście tym było aż 106 tysięcy studentów.

Szeroka oferta edukacyjna nie jest jedyną mocną stroną Wrocławia, która przyciąga do miasta nowych, młodych mieszkańców. Jest to miasto zielone, coraz bardziej ekologiczne, atrakcyjnie położone i otwarte. Stolica Dolnego Śląska przyciąga również inwestorów, dlatego absolwenci tutejszych uczelni mają szansę na znalezienie dobrego zatrudnienia – w maju tego roku średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw we Wrocławiu wynosiło 6900 złotych brutto.

We Wrocławiu można żyć ekologicznie

Wielu mieszkańców dużych miast zwraca coraz baczniejszą uwagę na to, w jaki sposób ich najbliższe otoczenie oddziałuje na środowisko. Istotne dla mieszkańców nowoczesnych lub starszych osiedli jest już nie tylko miejsce parkingowe lub dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa, ale też udogodnienia dla rowerzystów, duża ilość zieleni i różnego typu ekologiczne rozwiązania, jak choćby wspierające małą retencję i gromadzenie wody deszczowej. Wrocław ma pod tym względem wiele do zaoferowania.

Tylko w ubiegłym roku w stolicy Dolnego Śląska posadzono 140 tysięcy krzewów i pnączy oraz aż 4,3 tysięcy drzew. Powierzchnie zielone w mieście powiększono o kolejne 9 hektarów. Przybyło parków i zieleńców, ale też powstały nowe place zabaw i siłownie plenerowe. Rozbudowano istniejące ścieżki rowerowe i zaplanowano dalsze rozszerzanie infrastruktury dla rowerzystów na kolejne lata.

Stolica Dolnego Śląska ma bogatą ofertę mieszkaniową

Studenci, młodzi ludzie spragnieni dobrej pracy i miłośnicy miejskiej zieleni to nie są jedyne grupy, które ulegają urokowi Wrocławia. To miasto, które jest bardzo atrakcyjne w oczach inwestorów – także z branży deweloperskiej. Z tego właśnie względu na wrocławskim rynku mieszkaniowym widnieje wiele ofert z rynku pierwotnego. W czerwcu bieżącego roku dostępnych było niemal 5 tysięcy wrocławskich nieruchomości z rynku pierwotnego i wciąż pojawiają się kolejne. Choć średnia cena za metr kwadratowy wynosiła w połowie tego roku około 10668 złotych, chętnych na zakup mieszkania nie brakuje. Największą popularnością wśród kupujących mieszkania cieszą się lokale o dwóch lub trzech pokojach.

Portal RynekPierwotny.pl przeprowadził Ranking Inwestycji deweloperskich. We Wrocławiu pierwsze miejsce w zestawieniu zajął projekt Murapol Słoneczne Jagodno – jest to inwestycja zlokalizowana przy ulicy Drabika, nieopodal terenów zielonych i rekreacyjnych. Drugie miejsce przypadło przedsięwzięciu Jęczmienna 18 – to wyjątkowy projekt, który polega na odnowieniu i wyremontowaniu dziewiętnastowiecznej kamienicy. Wszelkie prace nadzorowane były przez konserwatora zabytków. Trzecie miejsce zajął Projekt B Urban – jest to nowoczesna inwestycja w zielonej okolicy, która korzysta z nowoczesnych technologii (między innymi ze stacji do ładowania samochodów elektrycznych).

Wrocław to przyjemne i dogodne miejsce do życia i to nie tylko dla osób młodych, które dopiero rozpoczynają edukację na uczelni lub szukają swojej pierwszej pracy. Stolica Dolnego Śląska przyciąga mieszkańców w różnych przedziałach wiekowych, gdyż oferuje wszystko to, co niezbędne do wygodnego życia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestycjach, które wyróżniono w rankingu, zajrzyj na stronę:  https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/wroclaw/ocena-q2-2022/.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPolacy są mistrzami w… porzucaniu psów w trakcie wakacji. We Wrocławiu ruszyła kampania Petsy
Następny artykułKolejny bezpłatny koncert jazzowy na klimatycznym patio OVO Wrocław! Wystąpi Paulina Gołębiowska
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.