Przy Stadionie Wrocław powstał Choinkowy Las! [KUPUJĄC POMAGASZ]

0

Jak kupując świąteczne drzewko podzielić się magią Bożego Narodzenia z potrzebującymi? To proste! Przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu stanął Choinkowy Las, który pomaga małym pacjentom z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”.

 W klinice „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu leczy się co roku 2000 dzieci chorych na raka. To największy ośrodek onkologii dziecięcej w Polsce. W tym roku można pomóc im w powrocie do zdrowia kupując… choinkę!

Choinkowy Las dla Przylądka Nadziei to wspólna idea Green Partners i Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. W ubiegłym roku, dzięki wrocławianom kupującym świąteczne drzewka, na leczenie i opiekę nad dziećmi z „Przylądka Nadziei” udało się zebrać ponad 11 tysięcy złotych. Tegoroczny Choinkowy Las zaprasza do pobicia ubiegłorocznego rekordu i pomagania dzieciom, które mierzą się z poważną chorobą.

10 złotych z każdego kupionego w Choinkowym Lesie drzewka przeznaczane jest na „Program Broviac. Krócej w szpitalu”. Unikalny w skali kraju projekt polega na wyposażaniu małych pacjentów i ich rodziców w nierefundowane preparaty i akcesoria do domowej pielęgnacji wkłucia centralnego. (Więcej o programie: www.naratunek.org/broviac) Jedna kupiona przez Wrocławian choinka to dwa dni krócej w szpitalu dla jednego dziecka!

W ofercie Choinkowego Lasu znaleźć można jodłę kaukaską, jodłę kalifornijską, świerka srebrnego oraz świerka pospolitego. Choinki cięte i doniczkowe. Od 40 cm do 7 metrów. Choinkowi eksperci z Green Partners przywitają każdego z szerokimi uśmiechami, pomogą dobrać idealne drzewko i pokażą sposób zamontowania go do stojaka w pięć sekund! A przede wszystkim serdecznie uściskają za pomoc i serce dla dzieci chorych na raka.

 

Choinkowy Las we Wrocławiu
Stadion Wrocław, al. Śląska 1, brama A

Czynny codziennie od 5 do 23 grudnia
w godzinach 9.00-21.00

(w dniach meczowych, 8 i 14 grudnia, do godziny 12.00)
cały asortyment można zobaczyć na www.choinkowylas.com

 

***
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 28 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrezenty na ostatnią chwilę – Targi Xmas Market [WSTĘP BEZPŁATNY]
Następny artykułLoty z Wrocławia – gdzie tanio polecieć? [GRUDZIEŃ 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.