Przy Muzeum Współczesnym stanęła monumentalna konstrukcja. To Maszyna Czasu

0
fot. Muzeum Współczesne Wrocław

„Maszyna Czasu” Tomasza Domańskiego stoi już przy Muzeum Współczesnym Wrocław.To monumentalna konstrukcja z metalu, lodu i kamienia, w której na oczach widzów dokona się przemiana żywiołów.

Instalację można oglądać od 14 stycznia 2021 do osiągnięcia przeciwwagi.

,,Maszyna Czasu to rodzaj stalowej konstrukcji (klatki), w której ażurowym wnętrzu odbywa się na oczach publiczności spektakl transformacji żywiołów. Widzowie mogą obserwować tę przemianę podczas fizycznego procesu zamiany ciała stałego w wodę i eteryczny gaz. Za pomocą działania czasu, odgrywającego kluczową rolę narratora i cichego bohatera, możemy zauważyć proces przemiany. Oczywiście nie bez znaczenia są pozostałe żywioły, które odczuwamy w postaci ciepła, wilgotności powietrza oraz grawitacji.
Spektakl odgrywa się na żywo, dzieje się na naszych oczach i jest rozpisany na wielogodzinny, a może nawet wielodniowy proces monodramu jednego aktora – Czasu.” – mówi autor konstrukcji, Tomasz Domański.
Tomasz Domański, Maszyna Czasu, 2021
lód (ok. 8000 kg), granit (ok. 2500 kg), stal, wymiary ok. 7m x 5m x 3m

Wydarzenie realizowane w ramach Sympozjum Wrocław 70/20
Projekt współfinansowany jest z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Muzeum Współczesne Wrocław oraz Gmina Wrocław – fundator  indywidualnego stypendium artystycznego

Patronat honorowy:
Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Jacek Sutryk – Prezydent Miasta Wrocław

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Ice Art

Obserwacja procesu działania „Maszyny Czasu” jest możliwa pod warunkiem zachowania ścisłego reżimu sanitarnego COVID i przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczących zgromadzeń.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie we Wrocławiu legalnie kupisz Konopie?
Następny artykułPiękne zdjęcia zimowego Wrocławia na instagramie [ZOBACZ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.