Przegląd nowego kina włoskiego w Kinie Nowe Horyzonty

0

Filmowa podróż do ojczyzny Felliniego! W dniach 6-12 maja Kino Nowe Horyzonty zaprasza na Cinema Italia Oggi – przegląd najnowszych i najciekawszych produkcji ze słonecznej Italii. 

Tegoroczną edycję przeglądu otworzy prezentowane w konkursie głównym Festiwalu w Wenecji, najnowsze dzieło braci D’Innocenzo, uchodzących za coraz większy fenomen współczesnego kina włoskiego. Duet reżyserski, nagrodzony w ubiegłym roku Srebrnym Niedźwiedziem za niepokojące Złe Baśnie, po raz kolejny stawia na oryginalność fabuły, osadzając akcję America Latina na styku dramatu i thrillera. 
W programie nie mogło zabrakło również dobrze znanych nazwisk – na wielkim ekranie widzowie zobaczą między innymi nowy film twórcy rewelacyjnego Pokoju syna. Tym razem Nanni Moretti konstruuje poruszającą opowieść o miłości, gniewie i wybaczeniu – jego Trzy piętra to rozpisana na dekadę saga o mieszkańcach rzymskiej kamienicy, których losy splata seria nieprzewidzianych zdarzeń.
Z nową produkcją powraca również Paolo Genovese – reżyser głośnego w Polsce przeboju Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. I choć tym razem w Superbohaterach nie prosi nikogo o wyciągnięcie komórek na stół, wciąż opowiada o związkach, zastanawiając się, czy miłość na całe życie jest możliwa.
Tegoroczna odsłona Cinema Italia Oggi to również spotkania z ulubionymi gwiazdami kina włoskiego – w dramacie 3/19 w roli głównej zobaczymy Kasię Smutniak, która wciela się w odnoszącą sukcesy prawniczkę. Wielki ekran przejmie też znakomity Toni Servillo – znany publiczności jako Jep Gambardella z Wielkiego Piękna. Tym razem aktora zobaczymy w roli neapolitańskiego komika w biograficznym Qui Rido Io.
Na zakończenie przeglądu Kino Nowe Horyzonty zaprasza na pokaz filmu Chiara, który symbolicznie domyka trylogię kalabryjską Jonasa Carpignano. Reżyser, uhonorowany nagrodą Director’s Fortnight na ostatnim festiwalu w Cannes, kontynuuje w filmie swój styl – zawieszony między dokumentem a fikcją – portretując realia osadzonej w splątanej z mafią społeczności.
Organizatorem przeglądu jest Instytut Kultury Włoskiej w Warszawie i Krakowie. 

Program i bilety: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=861 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie legalnie zrobić grilla we Wrocławiu? 8 super miejsc! [MAPA]
Następny artykułPizzeria Semafor na Dworcu PKP we Wrocławiu. Dużo więcej niż dworcowe jedzenie!