fot. UM W

W styczniu nastąpi kilka zmian w kursowaniu autobusów. Udogodnienia czekają korzystających z  komunikacji miejskiej na trasach linii 127,150 oraz 715, zmiany natomiast związane są z remontami na trasach linii 118, 140, 148, 253 i 257.

 

Linia 127 przedłużona do Maślic

W celu usprawnienia obsługi komunikacyjnej Maślic od 18 stycznia zmieni się trasa autobusów linii 127, która na stałe zostanie przedłużona od pętli na Kozanowie do pętli „Kozia”, przy skrzyżowaniu ulicy Maślickiej i Koziej na Maślicach Wielkich. Autobusy kursować będą przez ulicę Pilczycką i Maślicką.

Linia 715 pojedzie przez pętlę Sępolno

Na wniosek Rady Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów od 20 stycznia (poniedziałek) zostanie wprowadzona zmiana trasy autobusów linii 715. Dla zapewnienia mieszkańcom Osiedla Swojczyce wygodnych przesiadek z autobusu do tramwajów linii 9, 17 i 33 autobusy linii 715 zostaną skierowane w obu kierunkach przez pętlę „Sępolno”

Także od 20 stycznia planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 150.

Na wniosek mieszkańców korzystających z przychodni, autobusy tej linii jadące z pętli przy ulicy Litewskiej zostaną skierowane od przychodni „Provita” przy ulicy Bierutowskiej przez ulicę Bierutowską, przystanek „Psie Pole (stacja kolejowa)”, Aleję Jana III Sobieskiego i ulicę Wilanowską do ulicy Królewskiej. Dodatkowo, na wniosek pasażerów, autobusy linii 150 w obu kierunkach będą kursowały przez przystanek autobusowy zlokalizowany przy Przychodni Provita” przy ulicy Bierutowskiej.

Poniżej znajduje się informacja o zmianach w komunikacji miejskiej w rejonie Złotnickiej, Żernickiej i Osobowickiej związanych z remontami. Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone w sobotę, 18 stycznia.

Linie 148 i 253 wracają na ul. Złotnicką

W związku z planowanym zakończeniem przebudowy ulicy Złotnickiej, od 18 stycznia planowane jest przywrócenie na stałe trasy linii autobusowych 148 i 253, które powrócą na ulicę Złotnicką.

ul. Żernicka

W związku z planowanym przez PKP PLK ponownymi pracami remontowymi na przejeździe kolejowym na ulicy Żernickiej przy stacji „Wrocław Żerniki”, od 18 stycznia planowane jest tymczasowe wprowadzenie zmiany trasy linii 148. Autobusy zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem od ulicy Żernickiej przez ulicę Szczecińską, Kosmonautów i Kamiennogórską do ulicy Małopolskiej z pominięciem przystanków „Żerniki”, „Strachowicka”, iŻernicka (stacja kolejowa)„, znajdujących się w ciągu ulicy Żernickiej. Przy skrzyżowaniu ulicy Żernickiej i Szczecińskiej autobusy linii 148 będą zatrzymywały się na tymczasowych przystankach „Szczecińska„, zlokalizowanych przy ulicy Szczecińskiej w pobliżu przejazdu kolejowego.

Autobusy powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w poniedziałek 20 stycznia.

Zmiany na ul. Osobowickiej

W związku z planowanym rozpoczęciem przebudowy ulicy Osobowickiej na odcinku od placu Wyzwolenia do ulicy Krotoszyńskiej, od soboty 18 stycznia planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 118, 140 i kursów nocnych linii 257.

Autobusy jadące w kierunku Rędzina lub pętli przy ulicy Ślazowej zostaną skierowane objazdem od ulicy Osobowickiej na wysokości pętli tramwajowej przez ulicę Krotoszyńską i Jarocińską do placu Wyzwolenia. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą objazdem od placu Wyzwolenia przez ulicę Ostrzeszowską i Krotoszyńską do ulicy Osobowickiej.

Na wysokości pętli tramwajowej „Osobowice„, przy ulicy Krotoszyńskiej zostaną uruchomione tymczasowe przystanki autobusowe dla autobusów linii 118, 140 i 257.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend we Wrocławiu: 10 najciekawszych wydarzeń [17-19 stycznia 2020]
Następny artykułTeatr Lalek dla dorosłych? Spektakl ,,Japety – kto to widział” w nowym wydaniu [WYGRAJ BILETY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.