Program Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków 2017

0

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków zbliża się wielkimi krokami. Przed nami trzy dni prawdziwego krasnalowego szaleństwa! Odkrywamy karty i ujawniamy program imprezy. Sprawdźcie, co dla Was przygotowali organizatorzy.

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, Festiwal odbędzie się w dniach 8-10 września. Rozpocznie się tradycyjnie na Rynku, Wielką Paradą Krasnoludków. Następnie przeniesie się do Ogrodu Staromiejskiego, który zamieni się w Wielką Wioskę Krasnoludków. To będzie doskonała okazja do tego, aby obserwować, jak powstaje krasnalowe graffiti czy nauczyć się, jak z kawałka drewna czy z gąbki zrobić zabawki. Wielbicieli skrzatów czeka nie lada atrakcja. Rzeźbiarze pokażą bowiem, jak powstają wrocławskie krasnoludki. Nie możecie usiedzieć w miejscu? To specjalnie dla Was przygotowano Krasnalową Strefę Kuglarstwa, a w niej nauka żonglowania, akrobacji i cyrkowych trików.

Uwielbiacie teatr? Teatr UKŁAD FORMALNY w sobotę zaprezentuje trzy premierowe spektakle: „Rowerowe esy floresy” , „Na migi” i „Między innymi”. Wszystkie w języku migowym.

Niedziela to doskonały moment, aby posłuchać bajek w wykonaniu znanych i lubianych postaci ze świata kultury. A to wszystko w ramach Krasnoludkowego Poranka Literatury!

W tym roku przygotowano dla Was dwie nowości. We Wrocławskim Teatrze Lalek wystąpi kabaret Hrabi (wstęp płatny). A Ogród Staromiejski zamieni się w… dyskotekę. Cichą. Bo to Krasnalowe Silent Disco.

Szczegółowy harmonogram  poniżej:

Program

8 września (piątek)
| Rynek
10.00  Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie Festiwalu!

|Ogród Staromiejski

10.30–13.00  Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną chatkę!

Zgłoszenia szkół i przedszkoli przyjmowane są od 1.09 przez stronę internetową www.festiwal.krasnale.pl. Szczegóły dotyczące zapisów wkrótce.

10.00–14.00 Wielka Wioska Krasnoludków – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali.

W programie m.in. animacje i zabawy z grupą wokalno-taneczną czy strefa krasnalowego wypoczynku z grami planszowymi. Będzie można również wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez grupę Cheerleaders Wrocław, która zaprezentuje również swoje umiejętności na naszej scenie.

11.00-15.00 – specjalne bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem (z przystanku: Opera).

15.00 Zakończenie pierwszego dnia festiwalu

9 września (sobota)
| Ogród Staromiejski

11.00–17.00 Krasnoludkowe bajki przygotowane specjalnie na festiwal przez Teatr Układ Formalny, założony przez absolwentów wydziału lalkarskiego wrocławskiego oddziału PWST. TEATR UKŁAD FORMALNY to nowy Wrocławski teatr dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwszy zespół w Polsce przygotowujący spektakle w języku migowym. W każdym spektaklu teatr próbują wymyślić od nowa.

W tym roku  trzy przedstawienia przygotowane premierowo specjalnie na tegoroczny Festiwal.

11.00 i 14.00 „Rowerowe esy floresy”  – na mapie miasta powstają dziwne,  kolorowe ścieżki. Nikt nie wie, kto maluje te esy floresy. Ich zagadkowy wzór przypomina ślady… rowerowych opon! Czy kołami można pomalować miasto? Wrocławskie krasnale zapraszają na jednośladową przygodę!

12.00 i 15.00 „Na migi!” – Gdyby na świecie zabrakło dźwięków, jak można by powiedzieć „kocham Cię”? Czy  mówić to znaczy rozmawiać? Jak gadać, by się dogadać? Na pomoc zwaśnionym krasnalom przychodzi niezwykły język migowy. Sprawdź razem z nami, czy w ciszy łatwiej się usłyszeć.

13.00 i 16.00 „Między innymi” – Między innymi czasem trudno jest żyć. Zwłaszcza, gdy jesteś zwyczajnym krasnalem, a przyszło Ci założyć dwie różne skarpetki. Ta odmienność spada Ci na głowę i nie wiesz jak sobie z nią poradzić. Ech, nasz bohater przekona się na własnej skórze, co to znaczy wyróżniać się w tłumie, ale też jak sobie z tym radzić.

11.30–15.00  Rodzinna gra miejska „Krasnale na naszych podwórkach”

W tym roku festiwalowa gra miejska nawiąże do dawnych dziecięcych zabaw. Pomalujemy kredą i poskaczemy w gumę, poznamy dawne wyliczanki i sami wymyślimy nowe.

Gra dla drużyn od 2 do 6 osób. Zgłoszenia będziemy przyjmować przez stronę internetową festiwal.krasnale.pl od 28 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona.

11.00–17.00  Wielka Wioska Krasnali – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali.

W programie m.in tworzenie gipsowych odlewów krasnoludków, warsztaty plastyczne i tworzenia krasnalowych laleczek, krasnalowa strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników i baniek mydlanych oraz strefa przygotowana przez specjalistów od miniatur – Kolejkowo. Zobaczymy też, jak na naszych oczach powstaje specjalne festiwalowe graffiti i zrobimy pamiątkowe zdjęcie w krasnalowym atelier fotograficznym.

Udział w Wielkiej Wiosce Krasnali jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Krasnoludkowa Strefa Kultury –warsztaty DJ’skie i łapania dźwięków świata oraz warsztaty projektowania krasnalowych gier planszowych.

Na warsztaty Krasnoludkowej Strefy Kultury obowiązują zapisy przez stronę internetową www.festiwal.krasnale.pl. Zgłoszenia będziemy przyjmować od 25 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona.

17.00 Zakończenie działań Wielkiej Wioski Krasnali i Krasnoludkowej Strefy Kultury w Ogrodzie Staromiejskim

21.00 -24.00 Silent Disco w Ogrodzie Staromiejskim/ Krasnalowe Silent Disco

Silent Disco to pozytywna zabawa przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy. Odwiedź tego wieczoru Ogród Staromiejski i weź udział we wspólnej cichej zabawie.

Wstęp wolny. Ilość słuchawek ograniczona.

Wrocławski Teatr Lalek

19.00 – występ kabaretu Hrabi „Cyrkuśniki”

Jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce zaprezentuje dla Państwa swój najnowszy program.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej we Wrocławiu (Rynek 14). Sprzedaż rusza w poniedziałek 28 sierpnia.

10 września (niedziela)

| Ogród Staromiejski

11.00 – 13.00 Krasnoludkowy Poranek Literatury

Odwiedź Ogród i posłuchaj słynnych bajek w wykonaniu znanych i lubianych postaci świata kultury.

13:00 – 13:30 Pokaz iluzji dla dzieci na Scenie Letniej

13.30 Zakończenie Festiwalu

Wstęp na wszystkie wydarzenia poza występem kabaretu Hrabi jest bezpłatny.

Na wskazane wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczegóły na www.festiwal.krasnale.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł5. urodziny Kina Nowe Horyzonty – największe przeboje kinowe za 5zł [PROGRAM]
Następny artykułBudujemy Aleje Wielkiej Wyspy!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.