Premiera wrocławskiej książki dla dzieci „Sklep z marzeniami domowej roboty”

0
a

Już 2 lipca 2021 roku, we Wrocławiu, będzie miała miejsce premiera książki Wydawnictwa Kinderkulka „Sklep z marzeniami domowej roboty”. Książka skierowana do dzieci w przedziale wiekowym od pięciu lat.

Autorką opowiadania jest Magdalena Walkowiak, pochodząca z Wrocławia policjantka, młoda mama, debiutująca w świecie literatury, która zawsze była jej wielką pasją. Autorką ilustracji jest Hanna Kosz, mieszkająca we wrocławskim lesie rysująca marzycielka i zbieraczka starych skarbów.

Zapraszamy w odwiedziny do Rzeczowa

Rzeczowo, miasto niezwykłe. Miasto, w którym każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Produkowanie, kupowanie, sprzedawanie i dostarczanie wszelkiego rodzaju rzeczy to codzienność jego mieszkańców. Ciągły apetyt na posiadanie coraz to większej ilości przedmiotów zaspokaja bez problemu fabryka, która stanowi serce miasta.

Jednak ten pozornie szczęśliwy i poukładany świat zostaje podany w wątpliwość przez Tomasza Mamwszystko – chłopca, który chociaż miał wszystko, to poczuł, że czegoś mu brakuje. Wewnętrzna pustka i dziecięca ciekawość zabierają go poza granice miasta, gdzie odnajduje dawno zapomniany przez dzieci i dorosłych świat.

Tajemniczy dom, kichający smokostwór, sympatyczny staruszek i magiczna chochla to jedynie kilka składników tworzących tę porywającą opowieść.

Poznaj nowych przyjaciół, pomóż im w rozwikłaniu zagadki zamkniętego sklepu, rozpraw się raz na zawsze z Nudą, a przede wszystkim – odkryj, co tak naprawdę każdy z nas mieć powinien.

Jak walczyć o marzenia w konsumpcyjnym świecie?

KsiążkaSklep z marzeniami domowej roboty” porusza aktualny temat, jakim jest materializm i konsumpcjonizm. Historia Tomka Mamwszystko pokazuje, że przez ciągłą pogoń za dobrami materialnymi, zamknięci w uprzedmiotowionym świecie pozbawionym głębszych relacji międzyludzkich, zapominamy o wartościach nadrzędnych, jak przyjaźń, miłość, rodzina, solidarność i determinacja.

Opowiadanie ma na celu wyrwać dzieci z materialistycznego świata i może stanowić pretekst do rozmowy o bezpiecznym funkcjonowaniu w kulturze niepohamowanej konsumpcji.

Premiera książki „Sklep z marzeniami domowej roboty”

Podczas śniadania prasowego połączonego w wystawą ilustracji z książki i warsztatami dla dzieci można będzie przenieść się prosto do Rzeczowa. W programie mnóstwo atrakcji jak otwarcie drzwi do własnych marzeń czy przygotowanie słoika z kosmosem.

Na koniec słodki poczęstunek od MamSłodkie.pl. Bo jak mówi właścicielka: „każda chwila, uroczystość czy okazja zasługują na to by uczcić je czymś pysznym, słodkim i niepowtarzalnym”. A premiera książki „Sklep z marzeniami domowej roboty” zdecydowanie zasługuje na coś tak niepowtarzalnego.

Spotkanie premierowe we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka już 2 lipca o godz. 11.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

We Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka od ponad 20 lat z nieprzerwanym entuzjazmem działamy na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych – dbamy o rozwój ich osobowości i rozbudzamy kreatywne myślenie poprzez sztukę. Robimy wszystko, żeby przygotować nawet najmłodszych do aktywnego uczestnictwa w kulturze i umożliwić do niej dostęp. Prowadzimy warsztaty ze wszystkich dziedzin sztuki: teatru, muzyki, plastyki. Prowadzimy zajęcia ruchowe, warsztaty rodzinne, zajęcia grupowe i indywidualne – już od 1. miesiąca życia. Od ponad 10 lat prowadzimy Teatr dla dzieci, który w roku 2019 zyskał swoją nazwę ACH TEATR. Prowadzony przez fundację teatr jest zaangażowany społecznie. Od 2015 roku prowadzimy akcję charytatywną „Ufunduj dziecku bilet”, która umożliwia wizytę w teatrze ubogim dzieciom, które z powodów materialnych nie mogą go odwiedzać. Do tej pory przekazaliśmy 1200 darmowych biletów. Wrocławskie Centrum Twórczości oraz Ach Teatr znajdują się we Wrocławiu przy ul. Kuźniczej 29a.

Więcej informacji o książce tutaj:

Książka „Sklep z marzeniami domowej roboty

Autorka

Magdalena Walkowiak

Stojąca na straży prawa i porządku wrocławska policjantka, której każdy dzień rozpoczyna się od trzech łyżek płatków owsianych zalanych 300 ml odtłuszczonego mleka. Mimo trudnego zawodu nie ma czasu na odpoczynek.

Gdy wraca z pracy, zrzuca mundur, wiąże mocno włosy, zakłada wygodne buty i staje w pełnej gotowości do obrony swego domu przed czyhającą gdzieś w okolicy… Nudą. O nie… nie z mamą Magdą te numery, jest zbyt czujna, nie da się podejść. Dlatego wraz ze swymi dwoma niestrudzonymi marzycielami, kotem, psem i hodowlą dżdżownic odbywa codzienne podróże dookoła świata (lub też po orbicie).

Zbywając nudę i poszukując zaginionych, ukrytych bądź też porzuconych skarbów. To właśnie podczas tych przygód znajduje inspiracje do tworzenia swych opowiadań.
Więc kiedy marzyciele kładą się już spać, spisuje wszystkie swoje pomysły, racząc się przy tym kawałkiem pysznego sernika, upieczonego przez wyjątkowo cierpliwego i kochanego męża.

Ilustratorka

Hanna Kosz

Rysująca marzycielka. Zbieraczka starych skarbów, mieszkająca we wrocławskim lesie, w domu wśród dziwnych instrumentów muzycznych i porozrzucanych przez małą księżniczkę zabawek.

Gdy nie rysuje, siedzi z kubeczkiem gorącej herbaty w ręku i czyta książkę albo hoduje las we własnym ogródku. Lubi podróże w nieznane, wyszukiwać zwierzęta w lesie i robić przetwory domowe.

Dawno temu jedna taka podróż doprowadziła ją z Mińska do Polski i od tej pory Nuda nie puka do jej drzwi, a jak się odważy, to jest natychmiast wyganiana dźwiękami liry korbowej i didgeridoo, wydawanymi przez jej ukochanego męża.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHubert Hurkacz zwyciężył! Wrocławianin w III rundzie na Wimbledonie!
Następny artykułNowe Chillout Bary we Wrocławiu! Na polu, w parku i w porcie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.