fot. Jarosław Sosiński/materiały prasowe TVP

Już dzisiaj w Teatrze Telewizji Polskiej odbędzie się premiera spektaklu Mock na podstawie powieści Marka Krajewskiego.

Spektakl został wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego (reżysera między innymi takich produkcji jak Bogowie czy Belfer). W postać Eberharda Mocka wcielił się Szymon Piotr Warszawski.

Spektakl zrealizowany dla Teatru Telewizji TVP jest adaptacją wydanej w 2016 roku książki Marka Krajewskiego pt. Mock. Za scenariusz jest odpowiedzialny Krzysztof Kropka, który przerobił 400 stron powieści na 70 minut przedstawienia.

fot. Jarosław Sosiński/materiały prasowe TVP
fot. Jarosław Sosiński/materiały prasowe TVP

Zdjęcia do spektaklu były kręcone w Hali Stulecia we Wrocławiu, która ze względu na to, że została wybudowana w XX wieku, świetnie oddaje klimat niemieckiego Breslau.

Marek Krajewski po premierze Mocka w Dolnośląskim Centrum Filmowym był pod wrażeniem kreacji postaci Eberharda Mocka i potwierdził, że spektakl bardzo mu się podobał.

To pierwsza adaptacja kultowej powieści Marka Krajewskiego. Fabuła książki nawiązuje do początków kariery głównego, a jednocześnie tytułowego, bohatera serii. Jest rok 1913. Mock przez to, że wdał się w skandal obyczajowy, może zostać wyrzucony z policji. Nie chce jednak do tego dopuścić, więc robi wszystko, aby zatrzymać posadę. Dobrze się składa, ponieważ w Hali Stulecia odnaleziono właśnie cztery nagie ciała gimnazjalistów. Nad nimi wisi trup mężczyzny. Padają pytania, czy to zbiorowe samobójstwo, czy może rytualne poświęcenie. Ale kto jest winny? Podczas śledztwa Mock odkryje, że w jego pracy nie ma takiego słowa jak litość.

fot. Jarosław Sosiński/materiały prasowe TVP
fot. Jarosław Sosiński/materiały prasowe TVP

Początkowo powieść Krajewskiego miała zostać zekranizowana jako serial telewizyjny. Ostatecznie powstał spektakl teatralny, który będzie można obejrzeć już dzisiaj w TVP.

Premiera – TVP1, 29 stycznia 2018, godz. 20.25

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWichura nadciąga do Wrocławia. Wieczorem możliwy silny wiatr.
Następny artykułSprawdź gdzie 30 stycznia nie będzie prądu we Wrocławiu!
Odkryj Wrocław na nowo