MPK poprawi stan torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Legnickiej z Zachodnią oraz przy przychodni „Dolmed”. To kolejne ważne inwestycje w ramach trwającej #TORYwolucji.

W następny etap wejdzie natomiast remont torowiska na ul. Ruskiej i św. Mikołaja.

Remont torowiska w ciągu ul. Legnickiej to już kolejna inwestycja, podczas której zostanie utrzymana komunikacja tramwajowa na remontowanym odcinku. To ważne, bo dzięki temu uda się uniknąć odcięcia od miasta takich osiedli, jak Pilczyce czy Leśnica.

O co tyle zachodu?

Na skrzyżowaniu z ul. Zachodnią, nieopodal przystanku „Zachodnia (stacja kolejowa)”, MPK od soboty (4 września) rozpocznie wymianę ponad 70 metrów toru pojedynczego. Prócz tego pojawi się tam nowa nawierzchnia z prefabrykowanych płyt, co docenią kierowcy samochodów oraz pasażerowie kursujących tamtędy autobusów. Obecna jest już, niestety, bardzo zniszczona.

Na czas prowadzonych prac MPK wprowadzi w tym miejscu wahadłowy ruch tramwajów.

– Staramy się, by mieszkańcy Wrocławia odczuli naszą TORYwolucję przede wszystkim dzięki efektom prowadzonych prac, a nie z powodu utrudnień, z którymi – niestety – czasem musimy się liczyć  tłumaczy prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Minimalizujemy ich skutki zawsze, kiedy tylko jest taka możliwość. Tak jest i w tym przypadku.

Zmiany w komunikacji tramwajowej, związane z tą inwestycją, będą dotyczyły tylko kilku wybranych weekendów (w tym najbliższego, 4-5 września), podczas których torowcy będą instalowali specjalne rozjazdy tymczasowe. Pozwolą one na objechanie remontowanego toru drugą nitką linii, na której ruch z obu kierunków będzie odbywał się wahadłowo. Na czas ich montażu, czyli przez sobotę i niedzielę, linie tramwajowe kursujące ulicą Legnicką będą skrócone do przystanku „Plac Strzegomski (Muzeum Współczesne)”, a dojazd do zachodnich osiedli będzie możliwy trzema zastępczymi liniami autobusowymi, uruchomionymi przez MPK.

W poniedziałek (6 września) rozpoczną się także prace kawałek dalej, na skrzyżowaniu ul. Legnickiej i Bolesławieckiej. Tam MPK Wrocław wymieni zużyte łuki torów, prowadzące do torowiska w ul. Złotoryjskiej.

Ruska i Mikołaja z kolejnym etapem

Zgodnie z harmonogramem posuwają się prace przy remoncie torowiska na ul. Ruskiej i św. Mikołaja. Na ponad ośmiuset metrach toru MPK wymienia podbudowę, szyny i – oczywiście – nawierzchnię. Roboty są skoordynowane m.in. z rozpoczętą wymianą rozjazdów na pl. Jana Pawła II. I tak, jak było przewidziane w planie, wchodzą właśnie w kolejną fazę.

W sobotę (4 września) MPK wkracza z pracami na łuku torów prowadzącym z ulicy Kazimierza Wielkiego w ul. św. Mikołaja. To jedno z tych miejsc, gdzie tory były w najsłabszym stanie, co doprowadzało niekiedy do awarii. Sytuacja jednak zupełnie się odmieni po zakończeniu zadania.

Te prace nie będą się wiązały z dodatkowymi zmianami w komunikacji tramwajowej. Tymczasowo zmieni się za to miejsce zatrzymywania autobusów 132 i 142. Przystanek „Rynek” w stronę Kromera i Karłowic zostanie przeniesiony z torowiska do zatoki, w której stają autobusy „K” zmierzające w stronę ul. Kamieńskiego. W przeciwnym kierunku (w stronę placu Jana Pawła II) autobusy 132 i 142 będą zatrzymywały się na ul. Nowy Świat, przed skrzyżowaniem z ul. św. Mikołaja. Autobusy „K” natomiast wciąż będą zatrzymywały się na torowisku.

Ruch samochodów jadących z Nowego Światu prosto w ul. Kazimierza Wielkiego zostanie zaś, na czas remontu, przekierowany na torowisko tramwajowe.

mat. MPK Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKolejna muzyczna zapowiedź przystanku MPK [POSŁUCHAJ]
Następny artykułMieszkanie na sprzedaż – gdzie je znaleźć?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.