Powrót gorących przycisków w MPK – od dziś!

0

Przypominam, że od dzisiaj (tj. 19.01) w pojazdach wrocławskiej komunikacji miejskiej uruchomione zostały tzw. „gorące przyciski”. Oznacza to, że pasażer, aby wysiąść lub wsiąść do pojazdu musi nacisnąć przycisk „OTWIERANIE DRZWI”.

Taką decyzję podjęliśmy z uwagi na występujące obecnie mroźne dni. Dzięki „gorącym przyciskom” drzwi pojazdu otworzą się tylko wtedy, kiedy faktycznie ktoś będzie chciał z nich skorzystać. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego wychładzania jego wnętrza.

Zdajemy sobie sprawę, że informacje o zmianie mogą nie od razu trafić do wszystkich naszych pasażerów, dlatego też kierowcy i motorniczowie będą w najbliższym czasie zwracać szczególną uwagę na osoby, które stojąc na przystanku będą z zakłopotaniem oczekiwały, że drzwi rozsuną się za nich same. Kierujący otworzą im w tej sytuacji drzwi pojazdu.

Powrót_gorących_przycisków

W międzyczasie na ekranach LCD w tramwajach i autobusach MPK pojawiają się grafiki przypominające o uruchomieniu „gorących przycisków”.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJakość powietrza we Wrocławiu krytyczna. Miasto w światowej czołówce
Następny artykułPrzegląd Sztuki SURVIVAL w słynnym i niedostępnym na co dzień Pafawagu.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.