Ponad 100 000 światełek i ponad 4000 bombek przystroiło Magnolię!

0
a

Można się tu poczuć jak w zaczarowanym lesie. Jest śpiewający renifer, są skrzaty, a także dobrze znane i lubiane gadające drzewo.

 Żeby przywieźć dekoracje świąteczne do Magnolia Park, potrzebne były aż cztery duże ciężarówki. Światełka, bombki, drzewa i trójwymiarowe figury zwierząt ozdobiły wnętrze, elewacje, wejścia, teren przed budynkiem, parking i strefę restauracyjną.

Do wykonania instalacji zużyto 1000 kg aluminium, 150 kg stali, 100 000 punktów światła i 4000 bombek. Cała kompozycja to połączenie tradycyjnych elementów oraz nowoczesnej formy w postaci ażurowej dekoracji w kolorze złotym, a także specjalnego węża Neon Flex ze 120 punktami światła na metr bieżący. Po złożeniu dekoracja zajmuje około 700 mkw.

Ozdoby stworzyły klimat zaczarowanego lasu, który tym razem panuje także przed budynkiem.

To głównie za sprawą nowych, dużych figur 3D: sowy, jelenia i lisa, jak również postaci zwierząt na elewacjach. – Dekoracja Dotyk Natury miała być przede wszystkim ciekawą kontynuacją tego, co obecnie jest na terenie centrum – wyjaśnia Joanna Sawośko-Duda, dyrektorka Magnolia Park, centrum zarządzanego przez Multi Poland, polski oddział Multi Corporation. – To wszystko razem tworzy wspaniałą całość. Można poczuć się tu jak w zimowej bajce. Atmosferę świąt widać i czuć na każdym kroku. W obecnej sytuacji to bardzo optymistyczny akcent, dzięki któremu można na chwilę przenieść się do beztroskiego świata  – dodaje.

Wśród zwierząt są także śpiewający renifer i paw, którego ogon ozdabia 11 tysięcy lampek.

Oczywiście nie mogło zabraknąć drzewa, które opowiada bajki. – To ulubiona przez najmłodszych świąteczna atrakcja. Największe wrażenie na rodzicach robią natomiast fantastyczne iluminacje – mówi Joanna Sawośko-Duda.

Dekoracje to przede wszystkim idealne tło do robienia zdjęć, oczywiście z zachowaniem ograniczonej interakcji ze względu na obecną sytuację. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w centrum było nie tylko pięknie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Magnolia Park spełnia wszystkie najważniejsze wymogi sanitarne, czego dowodem jest uzyskany przed ponownym pełnym otwarciem certyfikat „SafeGuard” – podkreśla.

Uwielbiane przez dzieci gadające drzewo stoi tradycyjnie przed jednym z wejść do centrum, natomiast w środku – przy sklepie LC Waikiki – pojawiło się inne, zupełnie nowe, świetliste drzewo do robienia selfie. Skoro o drzewach mowa, to warto zwrócić uwagę na świąteczny, wysoki dąb, który co roku zmienia szatę wizualną. Tym razem ozdobiły go skrzaty. Efekt dopełniają kompozycje ze świetlistych reniferów, sów siedzących na świerkowych gałązkach, bombek, śnieżynek i gwiazdek.

Całe centrum handlowe Magnolia Park wydłużyło do końca roku godziny otwarcia do 22:00.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTrzonolinowiec – czyli o budynku, który ,,unosi się” w powietrzu
Następny artykułSylwester z Operą Wrocławską! [BEZPŁATNY SPEKTAKL]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.