Pomoc psychologa we Wrocławiu na wyciągnięcie ręki. Skorzystaj z pomocy specjalistów Mentali

0

Przechodzisz ciężki okres? Zmagasz się z traumatycznymi doświadczeniami? Chcesz, aby w Twoim życiu na nowo zagościły harmonia i spokój? Zaufaj specjalistom z Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali, którzy pomogą Ci wrócić do zdrowia psychicznego i umów się na wizytę online lub w naszym gabinecie w mieście Wrocław.

Psycholog we Wrocławiu – czym się zajmuje?

 • konsultacje psychologiczne
 • pomoc psychologiczna
 • interwencja kryzysowa

Zależy Ci na odzyskaniu równowagi psychicznej? Chcesz na nowo zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa i komfortu? W takiej sytuacji pierwszym krokiem jest umówienie wizyty u zaufanego specjalisty. Pierwsza wizyta zawsze traktowana jest jako konsultacja psychologiczna, która będzie polegać na poznaniu Twoich trudności. Na jej podstawie psycholog dobierze odpowiedni rodzaj terapii, która będzie miała na celu pozwolić Ci na nowo cieszyć się zdrowiem psychicznym.

Wsparcie psychologiczne to forma pomocy, która dzięki regularnym spotkaniom jest w stanie pomóc Ci powrócić do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Jest to psychoterapia indywidualna, która skierowana jest zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Plan terapii zawsze dobierany jest do charakteru trudności psychicznych i pomaga odzyskać równowagę oraz wysoką jakość życia.

Wsparcie kryzysowe stanowi pierwszą i krótkoterminową pomoc psychologa skierowaną do osób w różnym wieku, które znalazły się w złym stanie psychicznym, np. po stracie bliskiej osoby czy innej ciężkiej życiowej sytuacji.

dobry psycholog wrocław

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Masz trudny czas w życiu i nie umiesz samodzielnie znaleźć rozwiązania swojego problemu? Pomożemy Ci w powrocie do zdrowia psychicznego. Kiedy warto umówić się na spotkanie ze specjalistą?

W przypadku:

 • trudności emocjonalnych,
 • przewlekle obniżonego nastroju, braku chęci do życia lub depresji,
 • niskiej samooceny i braku poczucia własnej wartości,
 • traumatycznych doświadczeń,
 • przeżywania ciężkich dni spowodowanych różnego rodzaju sytuacjami życiowymi,
 • DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików),
 • DDD (Syndrom dorosłego dziecka z rodziny dysfunkcyjnej),
 • zaburzeń psychicznych (zaburzenia osobowości, psychosomatyczne itp.),
 • zaburzeń lękowych,
 • nieradzenia sobie ze stresem i niepanowania nad emocjami,
 • problemów wychowawczych,
 • braku porozumienia z partnerem,
 • problemów w życiu seksualnym,
 • trudności w relacjach interpersonalnych,
 • problemów tożsamościowych,
 • kiedy dotknęła Cię przemoc psychiczna lub fizyczna,
 • zaburzeń odżywiania.

Psychoterapia jest formą leczenia zdrowia psychicznego, która pomoże Ci przepracować wszelkiego rodzaju problemy psychologiczne. Ważne jest, aby zrozumieć, że spotkania z psychologiem mogą przynieść korzyści zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom oraz młodzieży, które zmagają się z problemami emocjonalnymi lub wyzwaniami życiowymi. Psycholog w trakcie prowadzenia terapii pomoże Ci zrozumieć swoje trudności, poznać ich źródło i nauczy Cię, jak sobie z nimi radzić.

Poradnia psychologiczna Mentali – dlaczego warto nam zaufać?

Nasza poradnia psychologiczna to:

 • wysoko wykwalifikowani specjaliści,
 • wieloletnie doświadczenie,
 • indywidualne podejście do każdego.

Pierwsza wizyta u psychologa we Wrocławiu – jak się do niej przygotować?

Największy strach budzi to, co nieznane. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób stresuje się przed wizytą u psychologa. Podczas pierwszego spotkania specjalista przeprowadzi z Tobą wstępny wywiad i na jego podstawie dobierze dla Ciebie najlepszą formę pomocy psychologicznej. Nasi psychoterapeuci zdają sobie sprawę z tego, że pierwszym spotkaniom najczęściej towarzyszy ogromny stres, dlatego zawsze do każdego z Pacjentów podchodzą oni indywidualnie i dopasowują tempo terapii do danej osoby.

Aby zapewnić sobie większy komfort na pierwszym spotkaniu, przed wizytą u psychologa we Wrocławiu zanotuj na kartce to, co sprawia Ci problem i nad czym chcesz pracować. Całą resztą zajmą się nasi specjaliści, którzy zadbają o to, żebyś czuł się komfortowo i bezpiecznie. Na takie spotkanie z psychoterapeutą powinieneś zarezerwować sobie około 50 minut.

gabinet psychologiczny w centrum psychoterapii

Psychoterapia par we Wrocławiu

Twój związek przechodzi kryzys i w żaden sposób nie możesz porozumieć się z partnerem? Masz poczucie, że z dnia na dzień oddalacie się od siebie, a wspólnie spędzony czas nie sprawia Wam już tyle radości, co wcześniej? Niewyjaśnione kłopoty piętrzą się i wracają ze zdwojoną siłą.

Jakie są korzyści terapii dla par z Wrocławia? Dzięki spotkaniom z psychologiem możesz pokonać kryzys i odzyskać równowagę w związku, odbudować wzajemny szacunek, nauczyć się porozumiewać z partnerem w istotnych dla Was kwestiach, a także dowiedzieć się jak skutecznie rozwiązywać problemy, które mogą pojawić się w przyszłości.

Psycholog dzieci i młodzieży w mieście Wrocław

Wszyscy mamy problemy, z którymi każdego dnia musimy się mierzyć. Jednak w nadmiarze codziennych obowiązków, nam dorosłym, łatwo jest zapomnieć, że dzieci też mają swoje własne „kłopoty”. One także na co dzień muszą przezwyciężać wiele trudności, o czym czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy. Nie bagatelizuj problemów swojego dziecka, nawet jeśli wydają Ci się błahe. W większości przypadków odpowiednio szybka reakcja pomaga uniknąć u młodych Pacjentów poważnych problemów w przyszłości. Psycholog dziecięcy zapewnia pomoc w takich sytuacjach jak zaburzenia emocjonalne, zachowania aspołecznie, zaburzenia psychiczne czy problemy z opanowaniem agresji i gniewu.

Psychoterapeuta LGBT we Wrocławiu

Nie potrafisz odnaleźć się w świecie i masz problemy określeniem własnego „ja”? Pomoc psychologa LGBT to skuteczne wsparcie psychologiczne dla osób, które chcą określić własną orientację seksualną oraz osobowość. Odmienna orientacja seksualna czy trudności z ustaleniem swojej płci psychicznej nie są powodem do wstydu. Każdy ma prawo do tego, żeby żyć w zgodzie ze samym sobą.

W naszym kraju wyjście przed szereg wymaga bardzo dużej odwagi, a osoby należące do LGBT narażone są przez to na szereg krzywdzących sytuacji ze strony całego społeczeństwa, przez co bardzo często mają obniżony nastrój i cierpią na zaburzenia lękowe. Stereotypowy model rodziny jest dla osób LGBT raniący i powoduje bardzo duży stres, który bardzo często prowadzi do trudności z akceptacją samego siebie i odnalezieniem własnego miejsca w świecie. Celem psychoterapii dla osób LGBT jest nauczenie się, jak akceptować samego siebie, jak nie stracić poczucia własnej wartości oraz jak radzić sobie z krytyką zarówno ze strony społeczeństwa, jak i pojedynczych osób. Nie tłum w sobie emocji – jak każdy człowiek masz prawo dążyć do osobistego szczęścia.

gabinet psychologiczny wrocław

Jak pokonać wstyd i lęk przed wizytą u psychologa?

Specjaliści Mentali mają ogromne doświadczenie w pracy z osobami, którym potrzebna jest pomoc psychologiczna. Bardzo dobrze wiedzą, jak poprowadzić rozmowę, aby łatwiej było Ci się przed nimi otworzyć. Wiedzą też, jak przeprowadzić psychoterapię indywidualną, aby pomóc Ci wyjść z trudnej sytuacji i zapewnić powrót do zdrowia psychicznego. W przełamaniu wstydu i lęku powinno pomóc Ci to, że żaden nasz specjalista nie będzie Cię oceniał ani krytykował, a wszystko to, co powiesz mu podczas wizyty, objęte jest tajemnicą zawodową.

Psycholog, psychoterapeuta, czy psychiatra – do kogo należy się zgłosić?

Zastanawiasz się, co różni poszczególnych specjalistów? Zadaniem psychologa jest postawienie diagnozy oraz wsparcie w kryzysie psychicznym. Psychoterapeuta specjalizuje się w zdrowiu psychicznym i zajmuje się leczeniem zaburzeń emocjonalnych oraz stanów lękowych. Z kolei psychiatra to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych. Zapewnia on pomoc psychiatryczną i jako jedyny z dostępnych specjalistów jest uprawniony do wystawiania recept.

Chcąc uzyskać pomoc psychologiczną w naszym centrum psychoterapii, wcale nie musisz wiedzieć, do którego specjalisty się zgłosić. Zarezerwuj pasujący termin konsultacji psychologicznej u dowolnego specjalisty, a ten pokieruje Cię na terapię do odpowiedniej osoby.

Dobry Psycholog Wrocław

Czujesz, że potrzebujesz pomocy? Nie zwlekaj. Im szybciej zgłosisz się po pomoc psychologa we Wrocławiu, tym szybciej będziemy w stanie Ci pomóc. Zaufaj psychoterapii i z pomocą naszych psychologów odzyskaj kontrolę nad swoim życiem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPark Juliusza Słowackiego we Wrocławiu – między naturą a miastem
Następny artykułWyjątkowe kolekcje od Pandory w Galerii Dominikańskiej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.