Nocny Półmaraton Wrocław 2022 już w weekend! [TRASA]

0
fot. maraton wrocławski

12 tysięcy biegaczy na dystansie 21.0975 km to musi oznaczać pewne utrudnienia na drogach. 18. czerwca (w sobotę) odbędzie się 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. 

Zapraszamy do zapoznania się z trasą 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Wsród atrakcji między innymi liczne iluminacje wrocławskich zabytków a biegaczom na trasie będzie towarzyszyć muzyka. W tym roku organizatorzy stawiają na Rock. Po raz pierwszy uczestnicy przebiegną przez wnętrze zabytkowej Hali Stulecia oraz w pobliżu mulimedialnej fontanny.

Trasa 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

Organizatorzy przygotowali nową, malowniczą trasę z dźwiękowymi i świetlnymi atrakcjami. Uczestnicy przebiegną m.in. przez środek Hali Stulecia, koło Pergoli z włączoną fontanną multimedialną oraz przez fragment Parku Szczytnickiego. Na trasie przygotowana zostanie iluminacja niektórych obiektów. „Zaświeci się” m.in. most Grunwaldzki, Hala Stulecia czy brama przy Stadionie Olimpijskim.

Po starcie 12 tys. biegaczy najpierw al. Różyckiego, placem i mostem Grunwaldzkim dostanie się do ul. Pułaskiego. Dalej trasa poprowadzi na południe: ul. Ślężną, al. Wiśniową oraz placem i ul. Powstańców Śląskich. Uczestnicy dotrą do centrum i „pokonają” ul. Kazimierzą Wielkiego, Grodzką, następnie most Piaskowy, Ostrów Tumski i most Pokoju. Z placu Powstańców Warszawy z powrotem przez most Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego, most Zwierzyniecki, Halę Stulecia, ul. Kopernika i Mickiewicza aż do mety na Olimpijskim.

Tym razem biegaczom towarzyszyć będzie rockowa muzyka oparta na elektrycznych gitarach i rytmicznej perskusji. Na mecie Stadionu Olimpijskiego zapłonie widowiskowy znicz.

Biegaczy znów wrocławską kranówką wesprze MPWiK, którą uczestnicy będą mogli spożywać w ekologicznych kubkach. Organizatorzy nie będą również marnować papieru – odbiór pakietów startowych będzie następował m.in. z wykorzystaniem kodu QR.

Start 21:30 ze Stadionu Olimpijskiego.

Oto lista podstawowych informacji pomocnych dla kierowców:

– od godziny 20:30 zostanie wstrzymany czasowo ruch na trasie półmaratonu (patrz mapka)

– planowane otwarcie ulic to godzina 1:30 – policja na bieżąco będzie przywracać ruch po przebiegnięciu ostatniego biegacza

– prosimy o zapoznanie się z mapka poniżej – znajdziecie na niej sugerowany objazd

– dodatkowym sposobem objazdu jest kierowanie się w stronę Kamieńca Wrocławskiego i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Wrocławski półmaraton to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce, który co roku cieszy się olbrzymią popularnością a pakiety startowe rozchodzą się błyskawicznie. W tegorocznej edycji wystartuje ok. 12 tysięcy biegaczy. Część z nich zapisała się już w 2020 r., przed wybuchem epidemii koronawirusa.

W biegu, tradycyjnie z numerem „1”, pobiegnie także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Medale, koszulki i darmowa komunikacja

Tegoroczne medale wrocławskiego półmaratonu z jednej strony będą wyrazem wsparcia dla Ukrainy, która broni się przed rosyjską agresją. Pojawi się na nich kontur mapy Ukrainy wraz z hasztagiem POMOC DLA UKRAINY. Na startowych koszulkach widnieć będzie natomiast wrocławski ratusz.

Uczestnicy 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej w dniach 18-19 czerwca. Wystarczy okazać numer startowy.

PKO Wieczorny Bieg Rodzinny 

Przed startem 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu zaplanowano dodatkowo PKO Wieczorny Bieg Rodzinny, w którym powinno wystartować ok. 700 osób.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTruskawkowy księżyc pojawi się nad Wrocławiem. Dziś superpełnia. Gdzie i kiedy oglądać?
Następny artykułOgródek za oknem nawet bez balkonu? Projekt wrocławskiej doktorantki z europejską nagrodą!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.