Pokażą, jak ratować życie – dziś bezpłatne warsztaty pierwszej pomocy!

0

Wirtualne wyścigi karetek, nauka pierwszej pomocy na fantomach i defibrylatorach oraz fachowe porady ekspertów. W najbliższą środę w Magnolia Park ratownicy i studenci będą pokazywać mieszkańcom Dolnego Śląska, jak ratować ludzkie życie.

Złote cztery minuty – to od nich zależy życie drugie człowieka. – W tych pierwszych minutach przy pomocy defibrylatora i dzięki umiejętnościom zdobytym podczas kursu pierwszej pomocy, jesteśmy w stanie przywrócić człowieka do życia – mówi Jarosław Swoizdraniuk, ratownik medyczny z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i dodaje: – Udzielając pierwszej pomocy, właśnie z użyciem defibrylatora, jesteśmy w stanie przywrócić do życia prawie 80 proc. pacjentów.

W najbliższą środę w Magnolia Park ruszają warsztaty z pierwszej pomocy. W godzinach 11.00-18.00 eksperci – ratownicy i studenci z Uniwersytetu Medycznego oraz Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy, pokażą jak udzielać pierwszej pomocy i używać defibrylatora. Dodajmy, że w Magnolia Park defibrylator znajduje się w Puncie Informacyjnym na poziomie 0.

Dodatkowo każdy chętny będzie mógł wziąć udział w wirtualnym wyścigu karetek – pomiar jakości uciskania klatki piersiowej zostanie przełożony na prędkość wirtualnej karetki, którą będzie można obserwować na komputerze. Przez siedem godzin do dyspozycji odwiedzających Magnolia Park będą także ratownicy i studenci, którzy nie tylko pokażą, jak ratować, ale także udzielą wszystkich niezbędnych porad i odpowiedzą na pytania związane z pierwszą pomocą.

Nie tylko rozrywka, ale też i edukacja jest ważnym elementem naszej działalności. Środowe warsztaty z pierwszej pomocy to doskonała okazja, by zobaczyć, ale także nauczyć się, jak ratować ludzkie życie. Cieszymy się, że będziemy mogli u siebie gościć ekspertów w tej dziedzinie – mówi Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park.

Organizatorzy wydarzenia – studenci z Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego oraz Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy chcą w środę przeszkolić nawet 200 osób.

Warsztaty z pierwszej pomocy cieszą się we Wrocławiu ogromnym zainteresowaniem. W zajęciach uczestniczą osoby ze wszystkich grup wiekowych – rozpoczynając od dzieci, a kończąc na osobach starszych. Pierwszej pomocy chętnie uczą się kobiety w ciąży, młodzi rodzice, dzieci, a także seniorzy, którzy opiekują się swoimi wnukami czy małżonkami.

 

Warsztaty z pierwszej pomocy
29 stycznia (środa)
Godz. 11.00-18.00

Magnolia Park
Plac eventowy przed Super-Pharm

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW dawnym szpitalu przy ul. Poniatowskiego powstały apartamenty
Następny artykułWyloty na ferie z Wrocławia [TOP KIERUNKI]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.