fot. ZaZoo Beach Bar

W najbliższą sobotę warto wybrać się nad Odrę i odwiedzić ZaZoo Beach Bar, miejsce które urzeka klimatem, inspiruje kulturalnymi propozycjami i gromadzi wieczorami fanów dobrej muzyki i zabawy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W ZaZoo Beach Bar usłyszycie poruszającego publiczność João de Sousa. Wokalista, gitarzysta i kompozytor pochodząci z Porto w Portugalii. Szerszej publiczności znany jest jako finalista 4. edycji programu X-Factor.

13876303_903829766395847_5141267120293212454_n

João współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego. Po sukcesie projektu i płyty João de Sousa & Fado Polaco w 2012 roku, setkach koncertów w Polsce, Niemczech oraz Portugalii, João wrócił z najnowszym albumem Luta. Nadal pobrzmiewają w nim nuty fado oraz muzyki luzofońskiej, ale w jedenastu autorskich utworach znalazła się jeszcze inna paleta barw – przede wszystkim jazz, także reggae, hip-hop i muzyka alternatywna. Artysta opisuje w nich własne emocje i obserwowaną codzienność współczesnego świata. Choć pochodzenie artysty ma bardzo duży wpływ na jego twórczość, bo wciąż echem odbija się w niej portugalskie saudade (tęsknota), czerpie on także inspiracje z muzyki polskiej. Po raz pierwszy na plaży ZaZoo koncert zdominuje śpiewny język portugalski.

Będzie nastrojowo – z jednej strony pogodnie, z drugiej nieco zadumy, ale przede wszystkim będzie przebojowo. Fado w wykonaniu João brzmi nowocześnie i świeżo – to fado nowego pokolenia.

Miejsce: ZaZoo Beach Bar, za Mostem Zwierzynieckim
Termin: 6.08.2016r., godz. 21:00

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski Green2Day już rośnie – nowe wizualizacje inwestycji!
Następny artykułMiędzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej Busker Bus już w sierpniu we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.