PILNE: Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę LEX TVN!

0

Prezydent Andrzej Duda podczas dzisiejszego wystąpienia w Pałacu Prezydenckim ogłosił swoją decyzję odnośnie tzw. Ustawy LEX TVN. Prezydent podkreślał, że rozważał dwa scenariusze, w obu chciał odmówić podpisania ustawy. Zastanawiał się, czy skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, czy zastosować weto prezydenckie i skierować ustawę ponownie do Sejmu.

Podczas swojego przemówienia wielokrotnie odnosił się do umowy międzynarodowej zawartej przez Polskę w 1990 roku. To traktat pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi o wzajemnych stosunkach gospodarczych i handlowych.

Wspomniał również, że stacja TVN otrzymała niedawno koncesję na nadawanie programów w Polsce i wprowadzenie ustawy byłoby zaprzeczeniem tego stanu rzeczy.

Prezydent przyznał też, że podejmując decyzję kierował się głosem rodaków, którzy w większości są przeciwni tejże ustawie.

,,Uważam, że ograniczenie możliwości posiadania udziałów lub akcji w podmiotach zagranicznych są rozwiązaniem sensownym ale na przyszłość, prawo nie powinno działać wstecz”.

Prezydent dodał, że jeżeli zawarto umowę, trzeba ją dotrzymać.

Ogłosił, że jego decyzją jest zastosowanie WETA prezydenckiego.

Tym samym ustawa LEX TVN została skierowana do ponownego rozpatrzenia w Sejmie. Biorąc pod uwagę jednakże dzisiejsze przemówienie Prezydenta, można uznać, że ustawa nie zostanie wcielona w życie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Ruszyła budowa wielofunkcyjnej Hali Sportowej na Kłokoczycach
Następny artykułWrocław: Lekcje o Konstytucji RP w szkołach i przedszkolach
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.