Piłka Nocna na Psim Polu

0
fot. mat. prasowe
a

Od piątku, 13 lipca, dzieci i młodzież z Psiego Pola będą mogły bezpłatnie trenować grę w piłkę – i to pod okiem nie byle kogo, bo samego Janusza Sybisa, legendy Śląska Wrocław. Zajęcia kierowane są do chłopców i dziewcząt w wieku od 7 do 18 lat, odbywać się w będą w każdy piątek od 19:00 do 22:00 na boisku przy ul. Inflanckiej 13. To już drugie miejsce gdzie wieczorami młodzież będzie mogła pograć w piłkę a jeszcze podczas tych wakacji wystartują dwa kolejne.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Piłka Nocna przywędrowała do nas ze Szkocjimówi Lech Guzowski, pomysłodawca projektu.Tamtejsza Federacja Piłkarska prowadzi od kilkunastu lat podobny projekt pod nazwą Midnight League. Bazujemy na doświadczeniach Szkotów, ale też na własnych doświadczeniach z Brochowa, gdzie gramy od ponad dwóch lat. Zajęcia na Brochowie wystartowały 1 kwietnia 2016 roku. Od tego czasu młodzież co piątek spotyka na Orliku, żeby pograć w piłkę, ale też spotkać się ze znajomymi i wspólnie spędzić czas.

Sukces, jakim cieszy się Piłka Nocna na Brochowie, przekonał nas, że warto rozszerzać ten projekt i objąć nim kolejne dzielnice Wrocławia mówi Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta.Takie inicjatywy są bardzo ważne, bo promują nie tylko ruch i zdrowy styl życia, ale też uczą pozytywnych, prospołecznych postaw, takich jak fair play, szacunek do przeciwnika i do ustalonych zasad, czyli tego wszystkiego, co niesie ze sobą piłka nożna.

Zajęcia nie bez powodu odbywają się właśnie w piątkowe wieczory – jak mówią organizatorzy, to właśnie wtedy młodzież najbardziej potrzebuje rozrywki i możliwości aktywnego spędzenia czasu.- Z końcem tygodnia często kończą się też zorganizowane aktywności dla dzieci i młodzieży – dodaje Guzowski. – Młodzież spędza ten czas przed komputerem albo szukając wrażeń na własną rękę. My dajemy im możliwość konstruktywnego, aktywnego spędzenia czasu w gronie znajomych i pod okiem profesjonalnych instruktorów.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Jednym z trenerów w projekcie jest Janusz Sybis – legenda Śląska Wrocław, najlepszy strzelec w historii klubu i wielokrotny reprezentant kraju. Młodzi adepci piłki będą szlifować swoje umiejętności pod jego okiem. Jak podkreślają organizatorzy, nie sam wynik piłkarski jest jednak najważniejszy. – Zależy nam na tym, aby młodzież cieszyła się grą i uczyła, że piątkowy wieczór można spędzić w gronie przyjaciół na boisku mówi Jacek Sutryk.Liczymy, że projekt pozwoli znaleźć talenty, które będą rozwijać swoje umiejętności w klubach, ale nawet jeśli aktywność uczestników zwiększy się tylko o to jedno granie w tygodniu, to i tak będzie to sukcesem– dodaje.

Rozgrywki na Psim Polu będą odbywać się na boisku Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Inflanckiej 13. Po pierwszym spotkaniu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe. – Chcemy wykorzystywać boiska szkolne również w okresie wakacyjnymwyjaśnia Jarosław Delewski, Dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim. Młodzież w tym czasie chętnie przychodzi na boiska szkolne i chce z nich korzystać. Teraz będzie mogła to robić w sposób w pełni bezpieczny i zorganizowany. Oczywiście rozgrywki będą kontynuowane również po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

W zajęciach może wziąć udział każda zainteresowana osoba w wieku od 7 do 18 lat. Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora projektu pod adresem pilka.nocna@gmail.com lub numerem telefonu 733 32 12 42. Nie trzeba wcześniej się zapisywać – wystarczy przyjść i grać, zgodnie z hasłem projektu: Wpadaj – gramy!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu zdobędziesz nowoczesny zawód w jeden rok
Następny artykułAkrobatyczne widowisko na Pergoli [TERMINY POKAZÓW]
Odkryj Wrocław na nowo