Pierwsze mieszkanie we Wrocławiu – jak wybrać, na co zwrócić uwagę?

0

Własny dom lub mieszkanie to marzenie wielu z nas. Gdy w końcu nadchodzi ta chwila, gdy możemy je spełnić, oczywistym jest że zależy nam na wybraniu jak najlepszej opcji. Jak wybrać najlepszy wystawiony na sprzedaż dom na swoje przyszłe, własne M? Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu ofert?

  1. Mieszkanie czy dom – co wybrać?
  2. Mieszkania Wrocław – lepiej wybrać rynek pierwotny, czy wtórny?
  3. Mieszkania i domy Wrocław – gdzie szukać ofert sprzedaży?
  4. Dom wolnostojący w zabudowie szeregowej, czy apartament – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Mieszkanie czy dom – co wybrać?

Zakup własnego mieszkania lub domu to zawsze duże wyzwanie i wydarzenie w życiu każdego z nas. Zanim będziemy mogli odebrać klucze do wymarzonego M, musimy podjąć szereg działań i spełnić wiele różnych warunków, z finansowymi na czele. Jednym z pierwszych wyzwań, jakie nas czeka, jest określenie naszych własnych potrzeb. To, czy zamieszkamy w domu, czy w mieszkaniu, zależy nie tylko od miejsca, w który planujemy zakupić nieruchomość, ale także takich kwestii, jak posiadanie dzieci, dojazdy do pracy, czy też własne preferencje. Osoby pragnące dużej rodziny, które jednocześnie nie mają problemu z dojeżdżaniem do miejsca pracy – lub wykonują ją z domu – zdecydowanie częściej przychylą się w stronę zakupu domu. Z kolei gdy nie potrzebujemy aż tyle przestrzeni, ale za to cenimy sobie bliskość wszelakich usług i atrakcji, wybór mieszkania w atrakcyjnej dzielnicy miasta będzie lepszą opcją. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie kazo.pl.

Mieszkania Wrocław – lepiej wybrać rynek pierwotny, czy wtórny?

Gdy już określimy, która forma nieruchomości jest dla nas bardziej atrakcyjna, kolejnym krokiem do pokonania będzie zdecydowanie o zakupie z rynku pierwotnego lub wtórnego. Każda opcja ma swoje zalety i wady, których warto być świadomym przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nowoczesne budynki w zabudowie bliźniaczej bądź szeregowej zdecydowanie będą lepiej zaprojektowane, lepiej ocieplone, a także wykonane z nowych, „świeżych” materiałów, co zapewni nam brak konieczności podejmowania remontu przez dłuższy czas. Z kolei nieruchomości sprzedawane przez obecnych właścicieli zwykle cieszą się bardziej atrakcyjnym położeniem, jak na przykład mieszkania i domy w dzielnicach Wrocław Psie Pole, Wrocław Fabryczna czy też Wrocław Krzyki. Musimy jednak pamiętać, że często zakup takiego obiektu wiąże się z koniecznością przeprowadzenia rychłego – o ile nie natychmiastowego – remontu, co może opóźnić naszą przeprowadzkę, jak i podnieść koszt całej inwestycji. Może się więc okazać, że wystawiony na sprzedaż piękny narożny dom z rynku wtórnego wcale nie będzie dla nas tańszą alternatywą, chociaż może być położony w bardziej atrakcyjnym dla nas miejscu. Wiele ciekawych ofert zakupu nieruchomości we Wrocławiu znajdziesz na stronie: https://kazo.pl/domy/wroclaw.

Mieszkania i domy Wrocław – gdzie szukać ofert sprzedaży?

Gdy już wybraliśmy typ nieruchomości i rynek, z jakiego chcemy go nabyć, a także zaplanowaliśmy nasz budżet i zadbaliśmy o dostęp do kredytu hipotecznego, kolejnym etapem będzie szukanie ofert sprzedaży interesujących nas obiektów. Jednym ze sposobów na znalezienie idealnej nieruchomości jest regularne sprawdzanie stron deweloperów, którzy budują nowe osiedla w interesującej nas lokalizacji. Zwykle będziemy w stanie bez problemu umówić się na rozmowę i ewentualne obejrzenie domu lub mieszkania – biuro nieruchomości home zwykle jest bardzo elastyczne w tym zakresie i bez problemu zaplanujemy spotkanie na odpowiadającą nam godzinę.

Innym sposobem, aby znaleźć upragniony apartament lub dwukondygnacyjny dom Wrocław jest przeszukiwanie lokalnych portali z ogłoszeniami. Ta opcja jest szczególnie dobra, gdy interesują nas nieruchomości z rynku wtórnego. Wiele ciekawych propozycji mieszkań znajdziesz również pod adresem: https://kazo.pl/mieszkania/wroclaw.

Dom wolnostojący w zabudowie szeregowej, czy apartament – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając swoje przyszłe M powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Jednym z najważniejszych kryteriów jest to, gdzie jest nieruchomość zlokalizowana oraz jak daleko będziemy mieć z niej do pracy, a nasze dzieci – do szkoły. Istotne jest także otoczenie i dostęp do powszechnie wykorzystywanych usług, jak zakupy, wizyta u lekarza czy fryzjer. Wrocław domy szeregowe zwykle są położone nieco na obrzeżu miasta, co warto wziąć pod uwagę szczególnie gdy nie posiadamy samochodu. Kolejną ważną kwestią jest stan nieruchomości – dom w zabudowie bliźniaczej wykończony pod klucz będzie droższy, niż ten w stanie surowym, jednak oszczędzi nam to miesięcy spędzonych na remoncie i urządzaniu. Ta sama zasada dotyczy także mieszkań – wybierając w wysokim standardzie wykończoną nieruchomość oszczędzamy sobie wiele pracy i możemy szybciej wprowadzić się do nowego M.

Nietuzinkowy dom lub mieszkanie to coś, na co każdy z nas liczy kupując nieruchomość dla siebie. Jeżeli zależy nam na mieszkaniu w pobliżu centrum miasta, zdecydowanie lepszym wyjściem jest apartament. Z kolei w przypadku, gdy bardziej kusi nas duża przestrzeń, funkcjonalny układ pomieszczeń i własny ogródek, powinniśmy raczej skłonić się w stronę własnego domu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSZCZEPCIObus zaparkuje w pobliżu wrocławskich uczelni
Następny artykuł15. urodziny Magnolia Park. Przyjdź na wielkie świętowanie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.