Panthers Wrocław meldują się z trzecim zwycięstwem w tegorocznym sezonie European League of Football! W niedzielę 17 lipca wrocławianie pokonali na Stadionie Olimpijskim ekipę Stuttgart Surge 34:0. Tym samym reprezentanci Polski przerwali czarną serię porażek i pokazali się ze świetnej strony przed rewanżowym spotkaniem z aktualnymi mistrzami Europy – Frankfurt Galaxy.

Panthers górują nad Stuttgart Surge

Domowe spotkanie Panthers Wrocław ze Stuttgart Surge było siódmym występem wrocławskiej drużyny w tegorocznym sezonie European League of Football. Ofensywa Panter rozkręcała się powoli, ale od drugiej kwarty w końcu zobaczyliśmy atak, do którego przyzwyczaili nas w poprzednim sezonie.

– To był naprawdę trudny tydzień. Mieliśmy w drużynie dużą grupę zawodników, którzy cały tydzień chorowali, a kilku podstawowych graczy nie mogło być nawet na meczu. Śmiało mogę powiedzieć, że skład, który zobaczyliśmy w ofensywie, był dość eksperymentalny, bo od pierwszych minut szansę gry dostali młodzi skrzydłowi i biegacze, którzy pokazali się ze świetnej strony. Dawid Brzozowski, Adrian Gródecki, Kamil Kotlarz czy Kacper Fiedziuk to nazwiska, które na pewno warto zapamiętać już dziś – komentuje Jakub Samel, Trener Główny Panthers Wrocław.

Rewanż z mistrzami Europy

Już 31 lipca (niedziela) Panthers Wrocław po raz drugi w tym sezonie podejmą drużynę Frankfurt Galaxy – aktualnych mistrzów Starego Kontynentu. Pierwsze, wyjazdowe spotkanie z niemieckim zespołem zakończyło się wysoką porażką wrocławian, ale należy pamiętać, że przed tym meczem w szeregach Panthers doszło do plagi kontuzji. W jej wyniku w meczu nie zobaczyliśmy m.in. najważniejszego gracza na boisku – podstawowego rozgrywającego, którego dopiero w kolejnym spotkaniu zastąpił Slade Jarman. Od tego momentu wrocławska drużyna stale pracuje nad swoją skutecznością w ataku.

– W końcu pokazaliśmy charakter Panter! Cieszymy się, że wróciliśmy do gry na poziomie, na którym chcemy grać przed własną publicznością. Doping niósł nas przez cztery kwarty i mamy nadzieję, że w tym sezonie jeszcze będziemy wspólnie świętować. Wszystkie formacje na boisku zagrały swoje najlepsze spotkanie w sezonie. Teraz przed nami tydzień przerwy po aż 7 meczach z rzędu, więc odpoczywamy i wrócimy do gry z Frankfurt Galaxy zmotywowani, by namieszać w rundzie rewanżowej – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Bilety na mecz Panthers Wrocław z Frankfurt Galaxy można kupić już teraz w serwisie Ticketmaster, a także w kasach w dniu meczu. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się 31 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu osobiście, mają możliwość śledzenia spotkania na żywo od godz. 15.00 na antenie Polsat Sport News.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPlac Grunwaldzki osiedlem sztuki – Inspirujące warsztaty i spacery z  przewodnikami 
Następny artykułPoznaj 6 najlepszych wodnych atrakcji we Wrocławiu!