Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, a wraz z nim nadchodzi niezwykłe wydarzenie dla miłośników natury i piękna botanicznego świata. Już 1 kwietnia 2024 roku rozpocznie się nowy sezon w wrocławskim Ogrodzie Botanicznym, otwierając drzwi do krainy egzotycznych roślin, barwnych kwiatów i niezliczonych gatunków flory.

Otwarcie sezonu będzie jednocześnie momentem, w którym odrodzi się życie w ogrodzie po zimowym spoczynku. Rośliny rozkwitną w pełnej krasie, przygotowując niezapomnianą scenerię dla odwiedzających. To także doskonała okazja, by pochwycić pierwsze promienie wiosennego słońca w otoczeniu naturalnej harmonii i piękna.

W kalendarzu wydarzeń Ogrodu Botanicznego pojawiają się także inne atrakcje, które przyciągną miłośników natury i piękna botanicznego:

7 kwietnia 2024 – Wrocławski Festiwal Magnolii Festiwal magnolii to prawdziwy festiwal kolorów, który rozbrzmiewa w ogrodach wraz z nadejściem wiosny. Wrocław nie pozostaje w tyle, prezentując swoje malownicze odmiany tych pięknych kwiatów. To wydarzenie, które pozwoli podziwiać jedne z najpiękniejszych kwiatów w ogrodzie botanicznym.

28 kwietnia 2024 – Festiwal Tulipanów Tulipany to symbol wiosny i odrodzenia, a ich bogate kolorowe płatki zachwycają każdego, kto ma okazję je podziwiać. Festiwal tulipanów we Wrocławiu będzie okazją do zapoznania się z różnorodnością tych kwiatów oraz cieszenia się ich urodą.

fot. mat. prasowe

Cennik Biletów:

  • Bilet normalny, jednorazowy – 30 zł
  • Bilet ulgowy, jednorazowy – 20 zł
  • Bilet sezonowy, imienny, normalny – 260 zł
  • Bilet sezonowy, imienny, ulgowy – 160 zł
  • Bilet wielokrotny normalny, 5 wejść w cenie 4 – 120 zł
  • Bilet wielokrotny ulgowy, 5 wejść w cenie 4 – 80 zł

Dla rodzin i posiadaczy karty dużej rodziny dostępne są także specjalne promocje, które uczynią wizytę w ogrodzie jeszcze bardziej przyjemną i korzystną cenowo.

Ogrodzona przestrzeń otwarta jest codziennie od 1 kwietnia do 31 października, także w święta. Godziny otwarcia w zależności od miesiąca prezentują się następująco:

  • Kwiecień 2024 – w godzinach: 9.00–18.00
  • Maj-sierpień 2024 – w godzinach: 9.00–19.00
  • Wrzesień 2024 – w godzinach: 9.00–18.00
  • Październik 2024 – w godzinach: 9.00–17.00

Dla tych, którzy pragną eksplorować tajemniczy świat roślin tropikalnych i wodnych oraz bogactwo flory szklarni i akwariów, istnieje możliwość odwiedzenia ich w godzinach 10.00–18.00.

Wrocławski Ogród Botaniczny to nie tylko miejsce dla pasjonatów botaniki, ale także dla każdego, kto pragnie uciec od zgiełku miasta i zanurzyć się w pięknie natury. Rozpoczęcie sezonu to doskonała okazja, by odkryć tę niezwykłą oazę zieleni i kolorów, gdzie natura rozkwita w pełnej okazałości.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOgromny niewybuch znaleziony we Wrocławiu. Trwa ewakuacja
Następny artykułPierwszy las kieszonkowy w centrum Wrocławia już posadzony!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.